Skocz do zawartości

KXF 250 strzela w wydech na niskich obrotach / dławi się


grayfox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem ze swoim motocyklem, przeczesałem fora i sprawdziłem wszystko co udało mi się znaleźć. Listę sprawdzonych rzeczy dodaje poniżej.


Mianowicie nie mogę dojść do ładu z gaźnikiem w KXF 250 2006.
Podczas małego otwarcia przepustnicy motocykl strzela w wydech, delikatnie przerywa a podczas jazdy w tym zakresie się przydławia.

Trochę więcej gazu i jest ok.

-Świeca lekko brązowa (kawa z mlekiem)
-Świeca nowa
-Nowy rozrząd
-Filtr czysty, nasączony
-Zawory na 0.15
-Gumy całe, opaski mocno skręcone
-Wydech Devil
-Wydech mocno skręcony, sprężyna założona
-Iglica maksymalnie opuszczona
-Śruba regulacji składu mieszanki wykręcona 3 obroty, motor dobrze odpala, trzyma wolne, schodzi z obrotów, reaguje na pokręcenie śrubą wolnych obrotów, jeśli odkręcę jeszcze więcej, gubią się wolne i gaśnie, jak wkręcę zaczyna coraz gorzej palić.
-Widoczny czarny dym przy gwałtownym dodaniu gazu na wolnych.

Co to może być?

Dodam, że w wyższych partiach obrotów ciągnie bardzo ładnie, równo i nie strzela ani nic nie zamula.
Objawy nasilone na zimnym silniku i ze wzrostem temp. silnika trochę ustają ale wciąż są mocno wyczuwalne.

Dziękuję za pomoc icon_smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1,5 godzinie endurzenia nic nie ubyło, myślałem też o tym bo na zimnym silniku po dłuższej przerwie tydzień czy dwa przez chwile kopci na biało jednak potem ustaje. Gdyby uszczelka pod głowicą puszczała to też by się motor gotował a nic takiego nie ma miejsca. Po za tym uszczelka jest założona nowa po remoncie, firmy Wossner jeśli dobrze pamiętam.

 

Co do iglicy to sprawdziłem i tak centymetr od końca widać rysy i przytarcia. Jednak ciężko mi ocenić w jakim stopniu jest zużyta. W każdym razie widać i czuć pod palcem, że nie jest w tym miejscu tak gładka jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...