Skocz do zawartości

Zdjęcie przedniego koła Kawasaki ZX9R 1994


Soker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem świeżo upieczonym pasjonatem motocykli, od września jestem szczęśliwym posiadaczem ZX9R. To jest mój pierwszy motocykl więc nie chcę inwestować w niego dużo pieniędzy. Jak wiadomo 20 lat to już trochę sporo lecz planuję zakup nowej maszyny na następny sezon.

Ostatnio został mi zabrany dowód za ogumienie więc pierwszy raz zabieram się za zdjęcie przedniego koła. Tutaj pojawia się magiczny problem: jak? Nie posiadam aktualnie żadnego podnośnika i chciałbym to koło zdjąć samodzielnie. Rozważam postawienie motocykla na katalizatorze: pieniek + deska, czy to aby na pewno mądry pomysł? dziewiątka jest dość ciężkim motorem i nie jestem pewny czy mój plan wypali.

Jakieś inne pomysły? ktoś robił takie zabiegi amatorskim sprzętem?

Ps. Zależy mi na czasie muszę odzyskać dowód do 1 maja (rozpoczęcie sezonu w moim mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soker - stojak na przednie koło kosztuje ok 100PLN i trudno go nazwać profesjonalnym sprzętem.

http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/images/fullfoto/foto_produktow/MGPSTD02.jpg

W necie masz tego full.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem mała cena lecz chodzi o to że aktualnie nie jestem dyspozycyjny aby ten stojak kupić, aktualnie jestem poza domem. Wracam do domu dzień przed rozpoczęciem i chciałbym to tak szybko załatwić jak to możliwe. W grę wchodzi też oszczędnośc w tym miesiącu więc takiego typu wydatki na razie odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek samochodowy pod kolektory lub silnik jak jest dojście a sprzęt na bocznej podstawce. Jest to nawet lepsze jak stojak bo masz regulację wysokości co do mm, więc później łatwiej koło założyć. No a katalizatora to raczej w zx9r nie ma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa , fota została u byłej jak apka była ogolona z obu kół i całego przodu . Stała na stopce , krzesłach , lewarku ,deskach i klimatyzatorze :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 1 lage dajesz pieniek, cegły, lewarek

pod 2 lewarek samochodowy i odkręcasz koło a moto wisi w powietrzu

podłóż wtedy coś pod silnik żeby moto nie wykręciło fikoła i nie narobiło biedy przed sezonem

żadna wielka filozofia...

ewentualnie jak będziesz to robił w garażu podwieś za półkę do sufitu (przód to nie problem gorzej jest z tyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...