Skocz do zawartości

Kleszcze i szczepionka na borelioze :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio często zapuszczam się w las i na pustynie, gdzie roi się od kleszczy :evil:

Pewnego razu gdy się kąpałem, spostrzegłem na moim ciele 2 kleszcze :buttrock: Usunołem je za pomocą noża kuchennego :crossy: Co się potem okazało, na kurtce miałem ich jeszcze troche :?

 

Postanowiłem się zabezpieczyć (wiecie: zapalenie opon mózgowych itd.) i się zaszczepiłem :evil: Jedna dawka szczepionki kosztuje okolo 60zl!!! Pełen cykl szczepienia to 4 dawki (początkowo podawane co 3 miesiące, a ostatnia dawaka po pół roku) !!!

 

Podsumowywując: Myślę, że warto wydać troche kasy i być pewien, że się nie wykituje (czyt. czego się nie robi dla moto) :evil: Dlaczego to pisze ?? Poprostu wiele osób nie wie o istnieniu takiej szczepionki, a ona naprawde może uratować nasze zdrowie :!:

 

Coś o boreliozie:

http://tszelag.republika.pl/bol.htm

Drobna korekta: szczepionka już istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ej sory pytam z czystej ciekawosci gdzie w polsce mamy pustynie :?: I jakich jest ona rozmiarów :?:

 

PS Na pustyni kleszczy sie nie musisz bac :buttrock:

 

Kiedyś już o niej pisałem :buttrock:

Pustynia Błędowska znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej :) Ta pustynia już tak zarosła, że tylko w niektórych rejonach można ją nazwać pustynią (zamieszczam foto)!!! Ten pas zieleni biegnący pośrodku pustyni to taka "dżungla", plynie tam rzeczka :D Właśnie tam jest dużo kleszczy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

ja w moim ciele mialem duzo kleszczy od chodzenia po lesie jako dzieciak (zwlaszcza na wakacjach),byly wyciagane i nic mi nie jest (nie zebym bagatelizowal sprawe,ale wydaje mi sie ,ze az tak groźne nie są)(miałem je już nawet pod włosami:))

ale co dopiero w czasie jazdy na enduro?

mogą mi tylko sie 'zainstalować' na szyi,przecież reszta jest osłonięta :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka to już bardzo nieaktualna jest :buttrock: :buttrock:

Byłem tam w ostatnią niedzielę , i czego jak czego ale piasku to tam niewiele.

Ale widoczek niczego sobie , płaska jak stół równinka, tylko te kominy psują atmosferę.

A swoją drogą , może zaprosić tam jakąś armię , najlepiej byłą bratnią, na manewry.

Po nich tylko pustynia :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kleszczy to sie kiedys jednego nabawilem :? i uwazam ze taka szczepionka to jest madra rzecz :mrgreen: a co do pustyni bledowskiej to spoko miejsce :lol: kolega tam luski po pociskach zbieral :lol: mozna powiedziec ze z tej pustyni to juz niewiele zostalo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde!!!!!

Jeszcze parę lat temu, jeżeli ktoś znalazł na ciele kleszcza, to go usuwał i nie robił z tego problemu. Ostatnio za sprawą mediów powstała jakaś dziwaczna fobia i ugryzienie przez tego drobnego stawonoga wywołuje panikę.

Warto sobie uświadomić, że zapalenie mózgu przenoszone przez kleszcze ma charakter endemiczny to znaczy występuje na pewnych określonych terenach. Jeśli ktoś mieszka w regionie gdzie zanotowano ostatnio przypadki takiej choroby i jest narażony na kontakt z kleszczami, szczepienie ma sens - w przeciwnym razie niewielki.

Poza tym, czym innym jest choroba z Lyme, a czym innym "kleszczowe" zapalenie OUN. Więc jeżeli, Pucek, zaszczepiłeś się na to ostatnie, wcale nie chroni Cię to przed boreliozą.

PS. Na tym sztucznie budowanym strachu przed kleszczami, firmy farmaceutyczne produkujące szczepioni robią ładną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucek mam pytanie... na tej pustyni jest jakiś tor czy poprostu naturalne górki?? byłem tam kiedys ... to jest jakieś 20 km odemnie :buttrock:

ja tam bylem pare lat temu to byla normalna gorka' date='zaden tor :buttrock:

jest tam teraz syf,ale znajac Polske jakby tam ktos chcial kilka hop zrobic to by darli morde,ze to rezerwat ;']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaszczepiłem, bo miałem taką możliwość (mam rodzine lekarzy i zniżki) Nie wiem na co się konkretnie zaszczepiłem, wiem tylko że było to konsultowane z 2 lekarzami

 

No to teraz mamy kolege Pucka na dopingu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...