Skocz do zawartości

Toruń, Malbork, Borne Sulimowo


spiwor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aaaa juz myślałam, że trzęsły Ci się dłonie :D

 

 

 

a Ja czekam kiedy tam znowu pojedziemy ;) !

 

Zawsze można kolejne forumowe spotkanie zorganizować :D

 

 

Co się okazało to nie tężnie a tężyska.

Jak tylko je zobaczyłem kopara opadła.

To jest przeolbrzymie.

 

Ale jaki klimat...

 

Dziś była pogoda idealna. Słonecznie, bardzo ciepło, a spacer w cieniu tężni z której wiatr kierował kropelki solanki na mnie był jak marzenie...

 

Po Ciechocinku kierunek radioteleskopy by nawiązać kontakt z Julią Roberts.

 

 

Myślę że dużo ładniejsze tężnie są w Inowrocławiu :) i w dużo lepszym stanie technicznym niż te w Ciechocinku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was bardzo za jeszcze brak relacji ale nie wiem czemu a brakuje non stop czasu, a to zawsze chwilę trwa tak więc kilka zdjęć:

Tak przy okazji dziekuję Wam za wiadomości co zobaczyć i szczególne podziękowania pani Grassowej za duchowe i nakierowujące wsparcie na pw. )

 

Licheń, bazylika ociekająca złotem, ale warto tam pojechać, zobaczyć ten pomnik katolickiej rozpusty, ale w tym wypadku jak najbardziej wskazanej, napradę jedno z miejsc w Polsce, które warto zobaczyć, szczególnie w środku i np. całun turyński i inne rzeczy:

2014-04-30+12.33.58.jpg

 

Tężnia Ciechocinek. Naprawdę super miejsce gdy w upale wędrujesz w jej cieniu a kropelki slonej wody spadają na ciebie:

2014-04-30+15.03.22.jpg

 

Próba dojechania do radioteleskopów od strony pól (nieudana):

 

2014-04-30+16.07.47.jpg

 

Powróćmy na chwilę do Tężni, uwaga, właśnie zaoszczędzam wam 5 zł, no chyba was stać, widok po wejściu na tężnię:

 

2014-04-30+14.53.55.jpg

 

Wracamy do Torunia:

Kopernik(przyłapany na patrzeniu na piersi pani obok, a usta w ciup, niby z ukrycia przyłapany):

2014-05-01+12.24.34.jpg

 

Toruńska straż pożarna:

2014-05-02+11.13.22.jpg

 

Prawie, że naręczny zegar słoneczny:

2014-05-01+12.45.23.jpg

 

Dzwon, akurat bez serca, ale obok jest z sercem i oczywiście nie byłbym sobą gdym w niego nie zadzwonił.

Masakra, jest taki sam jak na zdjęciu, ale przez chwile miałem wrażenie, że jest zrobiony z gliny i po uderzeniu tym w środku zaraz sie rozleci, plecam uderzyc sercem dzwonu:

2014-05-01+11.35.45.jpg

 

Jeden z wielu domów Toruńskich, jedziesz sobie osiedlem takich domów, choć dużo jest wkomponowanych nowoczesych, ale nie zauważając tych nowoczesnych masz super klimat w głowie:

2014-05-02+14.02.42.jpg

 

I na koniec dzisiejszego dnia - planetarium. Ciekawostka - widać na zdjęciu poloneza, jak pan wyjeżdżał uszkodził dwa samochody i wkomponował się w dostawczaka stojącego po drugiej stronie ulicy z dostawą do sklepu, po czym uciekł wśród śmiechów ludzi stojących w kolejce :)

 

2014-05-02+11.20.43.jpg

 

Tak p.s.

Planując wizyte w planetarium (kino dokumentalne sufitowe gdzie okrągły jest sufit), geodium (gdzie interaktywnie można wybuchnąc wulkanem, choć troszkę zawiedziuje) i orbitarium (super sprawa, z cassidy pośrodku) trzeba kupić bilet dzień wcześniej.

Tak jak i w muzeum piernika. Niestety nie mogę nic napisać o muzeum piernika bo składałem przysięgę u mistrza piernikowego, ale stworzyłem własnego piernika i dostałem po łapach łyżką jak kazał z glinianego naczynia wziąźć pędzela a ręka podeszła do drewnianego, a tam szpatułki :) ). Zajebista faza jak olać cały świat i znów być dzieckiem :).

 

Jedyne zdjęcie - przyprawy do piernika, wiecie, przysięga :)

2014-05-02+10.38.39.jpg

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...