Skocz do zawartości

Nowy przydługi łańcuch napędowy


Damka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono!

 

Nie daje mi spać pewna sprawa, jakis czas temu założyłem nowy napęd do swojej SV 650 N 2005. (napęd nie ma żadnego przebiegu jeszcze z podnośnika moto nie ściągnąłem)

Według producenta miał być 15/45 110 ogniw no i tak kupiłem (DID 525VX + JT )

Po złożeniu wszystkiego do kupy i ustawieniu prawidłowego luzu łańcucha regulacja jest na 5ej z 9 kresek :blink:

 

Pomyślałem żeby go skrócić o minimum czyli 2 ogniwa, ale próbowałem go rękoma dociągnąć by sprawdzić czy da rade zbliżyć sąsienie ogniwa na graniczne 20mm i raczej wychodzi że jest "o 1,5" ogniwa za długi.

 

 

 

Tu pytanie co z tym fantem zrobić bo wydaje mi się że jak na nowy napęd to dużo za daleko posunięta regulacja, a z tym skróceniem to jestem wielce niepewny czy da rade o 2 ogniwa skrócić?

 

76me.jpg

Edytowane przez Damka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz spinke to rozepnij i zmierz czy wystarczy go jak skrócisz o 2 ogniwa (raczej nie ). Rozumiem że chodzi ci o to że masz nowy łańcuch a na naciągu wygląda jak już by przelatał co najmniej sezon. Jak masz zakuty to spinke DID można dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to mi właśnie chodzi MaciekV.

Łańcuch był zakuty i przed chwilą rozciąłem zakuwkę by przymierzyć czy starczy. Jednak nie starczy za nic w świecie.

Trudno musi tak zostać. W nowej zakuwce którą dopiero co odebrałem ze sklepu minimalnie nit nadpęknął - przedobrzyłem.

Znowu z tydzień muszę czekać za dostawą.

 

Dzięki za pomoc, temat uznaję za wyczerpany.

Edytowane przez Damka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...