Skocz do zawartości

Czy honda CR125 to dobry wybór ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałem z góry przeprosić, jeżeli to nie ten dział oraz za swoja niewiedzę (jestem tu nowy, kompletnie zielony w te klocki).

Chce kupić swój pierwszy na poważnie motor. Do tej pory miałem do czynienia jedynie z Rometem Ogarem 200, wiec moje umiejętności jazdy są niemalże znikome :)
Jakiś czas temu, po kupnie nowego roweru zaczęło mnie ciągnąć, żeby jeździć po lesie (niedaleko domu mam spory lasek, rzekę, górzyste tereny) i tak oto spodobały mi się crossy/enduro :)
Wcześniej chciałem motor z klasycznym wyglądem, do klasycznej jazdy, ponieważ sporo bym jeździł po zwykłych drogach bądź prostych bezdrożach.
Spodobały mi się filmiki z Hondą CR125 - jak się okazało za 3500zl można mieć tą maszynę sprawna w ładnym stanie.
Mam 185cm wzrostu, 60kg masy i tu rodzi się pytanie, jaki motocykl się dla mnie nada.
Fajnie byłoby, żebym mógł go zarejestrować (jeżeli bd konieczne wstawić oświetlenie, nie wiem co tam dokładnie jest jeszcze potrzebne).
Nie zależy mi na jakiejś szybkiej, ostrej jeździe.
Chce po prostu milo spędzić czas, na świeżym powietrzu :)
Ile tak właściwie kosztuje używany kompletny kostium (wraz z kaskiem) ?
Jaki motocykl wybrać ?
Czy przygoda z takim motorem, to coś dla mnie ? Obawiam się, ze nie zawsze miałbym towarzysza do jazdy po lesie, a jak już, to na rowerze :/


P.S
Cenie niską awaryjność (w ogarze zawsze balem się, ze stanie i już nie bd chciał odpalić).

Szukałem już odpowiedzi na moje pytania tutaj no forum i były one sprzed paru niezłych lat, bądź w ogóle ich nie mogłem znaleźć.

Z góry dzięki, za odpowiedź ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry informuje nie za 3500 tysiąca nie kupisz dobrej sztuki raczej jakiegoś starego precla który pewnie ma tyle lat co ty. Jak chcesz porządną maszyne to musisz liczyć sie z kosztami minimum 5-6tys aby kupić sprzęt o w miare przyzwoitym stanie jeśli mowa o crossie. Sądząc po tym ca napisałeś najlepszym rozwiązaniem dla ciebie była to Yamaha DT125 którą można dorwać za nieduże pieniądze i jest to Enduro w przeciwieństwie do Hondy CR125 która jest crossem i której nie da się zarejestrować. Piszesz że nie interesuje cie ostra jazda więc tu masz kolejny argument za DT w dodatku jej utrzymanie byłoby dla ciebie tańsze niż CR. Co do stroju to z 1000 minimum na kompletny używany a nowy by cie wyniósł koło 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już odpowiedzi na moje pytania tutaj no forum i były one sprzed paru niezłych lat, bądź w ogóle ich nie mogłem znaleźć.

Z góry dzięki, za odpowiedź ;)

 

ręce i cycki opadają...........

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/158645-wybor-pierwszego-motocykla-crossenduro/

 

zajrzałeś chociaż czy nie chciało ci się ?? ja to znalazłem po prostu wchodząc w ten dział bez wyszukiwarki , zajęło mi to 20 sek z odpaleniem forum......

 

przeczytaj tam motocykle crossowe i hard enduro akapit klasa 125ccm i zrozumiesz że twój pomysł jest kompletnie z dupy.....

 

jezu przeraża mnie leniwość współczesnych ludzi....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr dzięki, za rade, ale mam max 5000zł. Yamahe tez wezme pod uwagę ;)

Full cross tez wchodzi w grę (ewentualnie moge zrezygnować z rejestracji)

@Michoa - powiem Ci, ze widzialem juz wczesniej to z tego linku i totalnie nie rozumiem o co Ci chodzi..przeraza mnie inteligencja "dzisiejszych ludzi".

Co do CR125 - na allegro widzialem pare wygladajacych na dobry stan miedzy 3000-4500zł (niestety wszystkie daleko od mojego wojewodztwa).

 

Poza tym chiałem uwzględnić, że jeżeli ten pomysł nie wypali, to mogę poszukać czegoś innego, niż cross (ale tak, czy siak max 125ccm i ten budżet).

Fajnie byłoby mieć pewny stały transport, a z drugiej strony zabawa :)

Na pierwszym miejscu postawiłem crossa ponieważ jestem młody, fajnie byłoby się wyszaleć, wyżyć gdzieś na górce w lesie.

@Michoa - nie tyle, że widziałem ten post, ale na innym forum znalazłem też listę polecanych crossów 125ccm (było ich strasznie dużo). Ogólnie wiele szukałem jakiś informacji na temat crossów (125)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeraza mnie inteligencja "dzisiejszych ludzi".

 

więc cytuje ciebie

 

 

Do tej pory miałem do czynienia jedynie z Rometem Ogarem 200, wiec moje umiejętności jazdy są niemalże znikome :)

cytat z podanego przeze mnie tematu

 

 

 

Klasa 125ccm 2T - 125 to już "prawdziwe motocykle, dla prawdziwych twardzieli. Moce sięgające ponad 40 koni, to spore wyzwanie nawet dla osób doświadczonych. Waga poniżej 90 kg i spora moc, dają nam odczucie jazdy na rakiecie

 

obudź się chłopie.........mną po ogarze 200 zamiatała mtx 80 w kawałku piaskownicy , na cr 125 po ogarze to się zabijesz, to nie jest motocykl którym da się jechać wolno , on nie jedzie z dołu obrotów a jak się wkręci to jest nie do ogarnięcia , ja latam 6 lat i boję się crossowego 125/250 2T i nie potrafiłbym go wykorzystać a ty się pchasz na takie moto z zerowym doświadczeniem , nie no życzę ci sukcesów , więcej to nawet szkoda klepać....

 

 

Co do CR125 - na allegro widzialem pare wygladajacych na dobry stan miedzy 3000-4500zł (niestety wszystkie daleko od mojego wojewodztwa).

 

ciekawe ile z nich w rzeczywistości ma dobry stan :D coś czuje że trudno byłoby znaleźć jedną....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze rowniez, ze jest przeznaczony dla młodzieży :)

Poza tym jest to tylko propozycja kierowana z mojej strony (znalazłem ten model na innym forum, jako jaki polecany na początek).

Napisalem rowniez, ze nie intersuje mnie szybka, ostra jazda, wiec na poczatek nie wykorzystam w pelni jego mozliwosci.

Zainteresowała mnie również husqvarna SM125 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu kupiłem cr 125. Przesiadłem się na nią z 6 setki szosowej i targała mną niesamowicie,przy czym miała o 20 KM mniej

Uważam,że to b.dobry sprzęt,ale czy nadaje się dla osoby,która zaczyna prawdziwą zabawę ? -raczej nie,ale do odważnych świat należy

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 50km od mojego domu dwie sztuki XR 125 :)

Jeden ma przebieg ponad 30tys km, wiec raczej odpada..

Drugi ma 14tys km z 2006r za 4600zł (wynegocjuje sie zawsze cos).

Pisze, ze jest opłacony :)

 

Z ciekawości - da się odblokować silnik ?

Widze, ze wiele enduro jest blokowanych do 15KM, po odblokowaniu maja prawie dwa razy tyle.

 

Z ciekawości - da się odblokować silnik ?

Widze, ze wiele enduro jest blokowanych do 15KM, po odblokowaniu maja prawie dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 125 w sam raz na początek. CRa jest już fullcrossem więc koszty eksploatacji dość wysokie. Mnie w każdym razie CRa przestraszyła swoim narwanym charakterkiem :)

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 125 bardzo mi się podoba, ale ciężko jest dorwać w takim budżecie.

Pewnie koszt eksploatacji na początku będzie niższy, niż w przypadku już doświadczonych kierowców.

W sumie nie rozumiem..chodzi o droższe części, czy jak, bo porównując crossa i enduro, to właśnie w enduro więcej rzeczy powinno się psuć (nie znam się, dlatego pytam).



Co sądzicie o czymś takim ?

otomoto.pl/honda-xr-enduro-cross-xr-125l-serwis-M3915985.html

(mam 50km do tego kolesia)

Da się wyciągnąć coś jeszcze z tego silnika w XR 125 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 50km od mojego domu dwie sztuki XR 125 :)

Jeden ma przebieg ponad 30tys km, wiec raczej odpada..

Drugi ma 14tys km z 2006r za 4600zł (wynegocjuje sie zawsze cos).

Pisze, ze jest opłacony :)

 

Z ciekawości - da się odblokować silnik ?

Widze, ze wiele enduro jest blokowanych do 15KM, po odblokowaniu maja prawie dwa razy tyle.

 

Z ciekawości - da się odblokować silnik ?

Widze, ze wiele enduro jest blokowanych do 15KM, po odblokowaniu maja prawie dwa razy tyle.

 

Na początek endurzenia taka moc wystarczy. Po sezonie możesz sprzedać i kupić CR.

 

Te XR-ki nie są wymagającymi częstego serwisowania maszynami

 

 

otomoto.pl/honda-xr-enduro-cross-xr-125l-serwis-M3915985.html

 

 

Od handlarza bałbym się kupować moto -takie moje zdanie

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...