Skocz do zawartości

Strzały z tłumika


Gość Michał VX800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał VX800

Będe się streszczać:

MZ TS 250, 5 biegów, 6V, ELEKTRONICZNY REGULATOR NAPIĘCIA(taki polski)

Nie chce zapalać tylko strzela z tłumika. Myślałem że to kondensator i kupiłem nowy ale dalej to samo.

Rozkręciłem, wyczyściłem platynki, świece, założyłem stary kondensator. Odpaliła od razu ale po przejechaniu 200m zaczeła gasnąć i padła. Jak zacząłem ją kopać to od nowa strzały z tłumika. Platynki nie były jednak przypalone. Cewka i kondensator zimne.

Poradźcie co może być problemem.

P.S. Świeca bosh 4 elektrodowa.

Pozrawiam i licze na pomoc.

Michał VX800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

No sprawa jest prosta: wyczyscić i wyregulować gaźnik ; ustawić zapłon.

A jesli świeca jest czarna i mokra, to najprawdopodobniej masz nieszczelną komore (karter) i zasysa ci olej ze skrzyni biegów. Owocuje to szybkiemu obniżeniu jej sprawnosci a potem przebiciu.

Jeśli nie ma w silniku własnych przeróbek to ma chodzić na zwykłej świecy, takiej jak zaleca producent.

Wszelkie kombinacje są zbyteczne i do tego kosztowne.

P.S sprawdź też filtr poietrza i skład mieszanki (olej :benzyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYREGULOWAĆ ZAPŁON

 

Potwierdzam, wyregulować zapłon, u mnie też strzelało, kichało i bóg wie co jeszcze a jak zapłonik sie wyregulowało wszczystkie te ułomności mineły, a motorek zaczał jak na swoje lata (jaskółka z '59) jakoś lepiej nabierać prędkosci :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...