Skocz do zawartości

Rumunia - sierpień 2014


Mati85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Bukareszt no ..można pominąć choć jako ciekawostka ... zależy od podejścia ...

(...) ...przejazdy motocyklem bez winiet jednakże niektóre mosty są płatne ( na autostradzie słońca nad Dunajem) ...

(...) ... pod warunkiem posiadania map IGO ..automapa ma tak ogromne błedy że nie da się z nią podrózowac potakim kraju jak Rumunia jeżeli nie masz oczywiście zamiaru zobaczyć wyłacznie dróg przelotowych lub niespodzianek typu koniec drogi w górskiej skale ....,

(...)... paliwo dobrej jakości... jedzenie równiez...

 

1.Bukareszt i inne duże miasta pomijam jadąc obładowaną BMKą.

2.Przejazdy motongiem bez winiety?? dobra rzecz!

3.Może automapa już poprawiona? w Czechach i Słowacji dawała radę jak puszką jechałem.

4.Co to znaczy dobrej jakości? Nie wszędzie można tankować w zbiornik albo w kichę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati 85 zobacz sobie moje foty z 2011roku, Bukareszt jak najbardziej polecam Pałac Parlamentu-drugi najwiekszy budynek po Pentagonie w USA...

 

https://plus.google.com/u/0/photos/108831972103746617543/albums/5659011873939089249?partnerid=gplp0&authkey=CIf05MbiytjEBQ

Edytowane przez ilek

Pozdrawiam

 

Ilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...automapie nie ufam ... zbyt duzo błedów ...słabe oznaczenie dróg i liczne błędy ..w Polsce i owszem polecam poza krajem jednak nie ..., stacje paliw i jedzenie jak wszędzie , tankuje się na duzych stacjach ( znanych i duzych dystrybutorów ) ... a reszta to kwestia zdrowego rozsądku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak widzę wstępne terminy mamy prawie zgodne..... hm.....możemy coś uknuć...co prawda już w paru miejscach tam byłem ....ale czemu tego nie ponowić ? .... choc w tym roku bardziej jestem nastawiony na druga polowe sierpnia....nieco nizsze temperatury' owoce 'nizsze ceny oraz mniej ludzi....

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Rumunie przelecialem 2 late temu jadac do Grecji .granice przekroczylismy ORADEA i dalej byla tylko transfongarska, Ludzie super zero problemow bardzo chetni do jakiejkolwiek pomocy. spalismy w dwoch motelach ceny z tego co pamientam taki jak w polsce . Teraz wybieramy sie na agrafke po rumuni.nigdy nie korzystalem z namiotu zastanawiam sie jak tam wlasciwie jest z tym rozbijaniem sie na dziko -nie chodzi mi o misie i psy tylko np. jak patrza na to struze prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak w końcu z tym terminem? jak lipiec to może bym się dołączył? sierpień u mnie niestety odpada

 

mnie za jedno ale żona musi urlop zaklepać - a to nie takie proste (firma prywatna) na razie stanęło na dwóch ostatnich tygodniach sierpnia na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, jest na razie skromny pomysł pojechać do Rumunii motorykiem.

Plan jest jechać z żoną na BMW R1150RT w pełni obładowani.

Plan jazdy luźny - zawsze nam się to sprawdzało, czyli jedziemy a noclegi i jedzenie organizujemy na miejscu.

Zabieramy też namiot (chyba się zmieści - pomyślimy jeszcze bo to jeszcze psiwory i karimaty = lots of luggage space),

 

Mamy już kilka przewodników po Rumunii - jedziemy też z automapą europa no i mapą papierową of course)

 

1. Czy macie jakieś rady odnośnie całokształtu? (ubezpieczenie, niezbędnik dokumentowy, jakie drogi wybierać...)

2. Czy ostrzegacie przed czymś? (skorumpowana policja, bandy złodziejaszków przy drodze agresywne prostytutki ;))

3. Czy nie chcecie się pod nas podpiąć? (przelotowa 120 km/h od 500 do 900 km dziennie z przerwami w miarę potrzeb)

 

Jeździłem z żoneczką już nie raz dłuższe trasy - mocna z niej baba i wie na co się decyduje, ale tak daleko jeszcze nie byliśmy - podzielcie się więc doświadczeniem.

 

Pozdrawiam Mateo

Co prawda jeszcze tam nie byłem ale zapraszam do wyjazdu z nami - termin wstępnie na 2gą połowę lipca.

 

Witam. Wraz z moją żoną jedziemy do Rumunii 26.08.2014. Szukamy chętnych na taką wycieczkę. Okło 4000 km do przejechania. Nocleg pod namiotem. [email protected]. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo popzytywny kraj i ludzie , nie to co w polszy ..niestety , a Vama Veche to podstawa :D bez tego nie ma wyjazdu do Rumunii :O

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...