Skocz do zawartości

Okulary czy szkła korekcyjne jednorazowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Przejrzałem poprzednie tematy o okularach ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.
Mam okulary przepisane w sumie tylko do jazdy samochód/motocykl a także kino,wykłady i ogólnie miejsca gdzie potrzebuje być dalekowidzem ;) A okulary głównie korygują mi astygmatyzm i nie nosze ich codziennie i non stop tylko właśnie w takich sytuacjach.
I pytanie mam o soczewki kontaktowe - widzę że w sklepach pełno jest takich "jednorazowych" (choćby te - http://www.lens-shop.pl/p,proclear-1-day-30-szt,69657.html) one są faktycznie takie jednorazowe? Że jakbym takie zamówił to wtedy jak idę jeździć na motorze to je zakładam a potem wyrzucam? Nadadzą się na takie dorywcze jeżdżenie? :) Soczewki można tak dorywczo stosować? Inne sytuacje to mam okulary i jest ok, ale wiecie sami jak to jest w okularach korekcyjnych w zamkniętym kasku ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna przypadlosc jesli chodzi o wade wzroku , niestety soczewki w moim przypadku odpadaja bo nie wyrabiaja mi oczy , a okulary pod helm sie nie mieszcza .

Dlatego proponuje ci przetestowac jak twoje oczy zachowoja sie przy soczewkach bo patent z nimi jest calkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, co kto woli, pamiętajcie koniecznie o dwóch rzeczach: 1. Pierwszy raz dobór soczewek musi zrobić specjalista - okulista albo optometrysta. Trzeba koniecznie zbadać oko, rogówkę, łzy itp. bo przecież soczewki zakłada się bezpośrednio na oko i czasem można sobie zrobić duże kuku jak w oku jest cos nie tak. 2. Soczewki jednorazowe wyrzuca się po zdjęciu z oka i nie kombinuje: "a może przepłuczę wodą albo wytrę chusteczką do nosa". One się nie nadają ani do czyszczenia, ani do dezynfekowania - są naprawdę jednorazowe - i założeni ich po raz drugi do oka to tak, jakbyśmy sobie tam wpychali brudne paluchy. Znajdźcie dobrego specjalistę, który dopasuje soczewki, (powinien mieć darmowe próbne) i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam / miałem ten sam problem co Ty, również jestem ślepy :)

 

noszę soczewki kontaktowe miesięczne, kupuje je na allegro u optyka koszt za szt ok 5pln + płyn który starcza na 5 miesięcy.

 

Czyli roczny koszt to max 120pln za soczewki.

 

kupuję je w :

http://allegro.pl/show_user.php?uid=24727896

 

firma bausch & la coś tam.

 

byłem u optyka przed kupnem i te są dobre.

 

Zakładanie i zdejmowanie soczewek mi zajmuje 1 min :)

 

jest dużo wygodniej niż w przypadku okularów.

okulary też mam :) i używam ich z reguły w weekendy lub raz na tydzień by oczy odpoczęły od soczewek,

z początku jest uczucie jakby było coś w oku, tak przez tydzień, później już nie ma róźnicy.

 

zarówno na moto polecam używanie soczewek, ( ale wiadomo nie każdy może je nosić ) idź najperw do optyka niech Ci zbada wzrok i dobierze rozmiar soczewek, później kup sobie na allegro miesięczne i kilka jednorazowych.

 

powodzenia w widzeniu w trybie HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowe sa delikatnie i mogą sie porwać przy zdejmowaniu. Jeśli sie z nimi nic nie stanie. To mozna zamknąć w pojemniku z płynem do soczewek miękkich. Z okiem nic nie bedzie. Pory takiej soczewki nie zapchają sie ale komfort może byc zdecydowanie mniejszy.

Podobnie jak z miesięcznymi i dwutygodniowymi. Miesięczne mogą być grubsze od dwutygodniowych ale nie muszą.

 

Moja dwutygodniowa w trzecim tygodniu po odbialczeniu tabletkami enzymatycznymi jest jak nowa.

 

Na szczęście za dwa tygodnie przychodzi do mnie hybryda Synergyeyes Ultrahealth i skończą sie kombinacje:-)

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle jeżdżę w soczewkach (miesięczne) i jest spoko, czasami w okularach. Co prawda to prawda, oko męczy się szybciej, ale w moim przypadku odczuwalne jest to dopiero po całym dniu noszenia, a zdarzało mi się i usypiać wcześniej ich nie zdejmując i nic złego się nie działo. Tylko wybierz dobrego optyka, żeby Ci dobrze te soczewki dobrali. Bo często słyszę, że ktoś nosił, ale mu wypadały i zrezygnował/ła. Jak będą dobrze dobrane to nie mają prawa wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z innej strony. Mam minusy i do tej pory jeździłem w okularach z nakładkami, też mam wbitą wadę w prawko, w końcu poszedłem po soczewki 1-dniowe. Pani mi powiedziała, że jak Policja zatrzyma, to i tak powinienem mieć przy sobie okulary. Nie rozmawiałem z władzą i nie sprawdzałem, jak to jest, a czy Wy macie jakąś wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeździłem w okularach i soczewkach.
Zdecydowanie polecam soczewki.
Kwestia wygody i bezpieczeństwa. (w razie nie daj boże kolizji i zbicia szkła sam rozumiesz jakie mogą byc konsekwecje).
Też mam astygmatyzm.
Muszą to być specjalne soczewki właśńie na astygmatyzm.
Musi ci je dobrać specjalista - tak jak ktoś wcześniej pisał. Przynajmiej ten pierwszy raz.
Zrozumiałem to dopiero po badaniach..
Polecam Vision Express. Przy zakupie soczewek kontaktowych badanie wychodzi 1zł, a reasumując całość cenowo wychodzi w normie.
Potem możesz dokupować gdziekolwiek (ja kozystałem z allegro) dokładnie takie sam jakie przepisał lekarz...
Jednorazowe zakładasz, używasz, ściągasz i wyrzucasz. BArdzo proste działanie.
Jeśli nigdy nie używałeś soczewek to uzbrój się w cierpliwość przy nauce zakładania :) idzie stracić nerwy momentami ale to tylko kwestia wprawy :)



Witam. Ja z innej strony. Mam minusy i do tej pory jeździłem w okularach z nakładkami, też mam wbitą wadę w prawko, w końcu poszedłem po soczewki 1-dniowe. Pani mi powiedziała, że jak Policja zatrzyma, to i tak powinienem mieć przy sobie okulary. Nie rozmawiałem z władzą i nie sprawdzałem, jak to jest, a czy Wy macie jakąś wiedzę w tym temacie?

Przy kontroli zawsze mówiłem, że mam soczewki to wierzyli na słowo, pytałem czy mam wyjąć przy nich by udowodnić - nie spotkałem się jednak z jakimś wyjatkowym czepianiem czy wnikliwością ... Chociaż z drugiej strony... trafisz na mundurowego debila noszącego czoło wyżej słońca (a takich nie brakuje) to i sie może przyczepi...
Jednak jak pisałem nigdy nie miałem z tym problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...