Skocz do zawartości

Jakie moto dla dziewczyny?


Rekomendowane odpowiedzi

Poradzcie proszę jakie moto wybrać na pierwsze moto dla dziewczyny.

Dodam, że jestem dość niska i w tym cały problem. :oops:

Mam 160 cm wzrostu i koniecznie chcę kupić sciga jakiegoś. Żadne nakedy ani czopery. To odpada. :P

 

Myślałam o Hondzie NSR 125, ale jak dla mnie jest za słaba. Niektórzy mówią, że to dobre moto na początek,ale ja chcę coś na kilka sezonów, a taki mały piździk to mi sie szybko znudzi.

W grę wchodzi jeszcze Kawa ZXR400 i Honda CBR400 ale one są dość rzadkie w Polsce i może być problem z serwisem i częściami. sama już nie wiem co wybrać.

Chciałam kupić od razu coś większego np. CBR 600 ale pojawił się znaczący problem - nóżki merdają mi w powietrzu :mrgreen: , brakuje mi jakiś 5 cm . Tragedia :P

 

Heh może któraś z Pań miała podobny problem i pytanie - jak go u licha rozwiązać.

Znajomy mechnik mówił mi, ze może moto obniżyć o max 5 cm, ale gwarantowane, że będę obdzierała spodnią owiewkę. :P

 

A ja koniecznie chće jeździć, bo ta choroba motocyklowa nie ma żadnego antidotum i ciągle się pogłębia :namoto:

 

Czekam na wasze sugestie.

 

:idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne nakedy ani czopery. To odpada. :P

 

Na moj gust dobry bylby GS 500. Maly' date=' tani, nie za mocny, i nie za slaby...

Popularny... Tani...

[/quote']

 

To chyba GS500 F, bo te poprzednie wersje to raczej nakedy były (z jakimiś tam małymi wyjątkami chyba :P ). Krzyżak takiego ma, najlepiej niech on się wypowie na temat tej maszyny.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chłopcy - nakedy odpadają!!

:ehz:

Każdy mi mówi o tej GS-ce 500, a mnie to moto nie rusza.

GS 500 F już prędzej, ale kapkę za drogię, bo one niedawno wyszły z owiewkami przednimi i to tylko kilkulatki będą. A ja nie wydam więcej niż 10-12 tysiaków. I kojelny problem się robi :P

 

Mimo wszystko dzieki za odpowiedź, może jeszcze jakieś pomysły...... anybody????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb500 z owiewkami... wjdz na moja strone (www.stoowa.prv.pl) tam jest taki na zdjeciu...

wg. mnie 60 konny motor na poczatek to sporo.. a cbr600 ma tych konikow duuuzo wiecej....i na poczatek moze byc za mocny... ja tam zaczynalem na motorynce kumpla :mrgreen: :P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i na poczatek moze byc za mocny
za mocny, i ZA CIĘŻKI!!! jeśli brakuje Ci 5 cm, to ty się z nim zaraz przewrócisz.Sobie może dużej krzywdy nie zrobisz, bo byłyby to zazwyczaj gleby parkingowe, ale moto szybko straciłoby owiewki i sporo uroku.Ja mam zzr 600, 180 cm wzrostu i już zaliczyłem 2 gleby na postoju.Fakt, że cbr jest lżejsza od zzr, ale mimo wszystko.Na początek też proponowałbym Ci , jak chłopaki, gs z owiewkami.Za 10 tyś kupisz już coś nie najgorszego.2 tyś conajmniej zostaw sobie ( i to bez gadania :P ) na strój i wymiany(po kupnie zawsze jest coś do zrobienia - wymiana oleju, płynów itp).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu poprzestałbym na NSRce... po tym co piszesz na nic więcej raczej bym się nie rozpędzał... no może ta CBR250 do której rozek dał linka ale też bym się zastanowił nad takim wyborem...

pozdrawiam :P)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym radził nie porywać się zaraz na sprzęta powyżej 50KM, a z tego co wiem to KAWA ZXR 400 wcale słaba nie jest. Kup coś słabszego i tańszego, pojeździj, zobacz czy naprawdę podoba Ci się jazda na motocyklu.

 

 

Ja nie musze sprawdzac czy naprawde jazda mi się podoba. zarkeciłam się tak, że już bardziej nie można. Hehe czuję jakby mi latek ubywało przy tym :P :P

 

Spoko chłopcy, ja nie typowa baba za kierownicą i myślę, że ze sprzętem ok 60KM na początek sobie poradzę, a właśnie ta Kawa zxr400 to takie optimum wielkościowo i pojemnościowo. O CBR 600 mogę pomarzyć, chyba, że urosne te 5 cmm co jest mało prawdopodobne.

 

Obejrzałam sobie te nakedy z owiewkami. Heh podrabiane ścigacze jak dla mnie :evil2:

Ale widzę, że zbyt dużego wyboru nie będę miała. Jak to szło... jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma.... :namoto:

NSR odpada, bo jak powiedzial moj mechanik...."to motorynka robiona na ścigacza" i ma rację. Nie kwestionuję Waszego zdania, ale taki mały bzyk bardzo szybko mi się znudzi.

 

Groszek, To fakt dobra sugestia, żeby nie dawać całej kasy na sprzęta, tylko zostawić sobie cuś na naprawy i dopieszczenie. dzieki.

 

Dzieki za info i rady :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet 600, XJ600, Fazer 600, ZZR 600, VFR750, Bandit goły w katalogach wysoki w realu niski ( może zależeć od rocznika - modelu ), GS500 - z forum jeździ Aghija i podobnym ale gołym Dark Star.

Mam 165cm :evil2: i podobny problem to co mi się podoba zazwyczaj nie nadaje się dla mnie.

Ale ... można powalczyć ciut z z siedzeniem, wyskrobanie pianki daje 2 - 4cm zysku w wysokości :P .

Opłata patentowa w naturze, może być wirtualne piwo :mrgreen: - w ostateczności :P

How know na priva.

A tak swoją drogą spytaj swego mechanika jak on obniża moto ??przód to nie problem opuścić na lagach ale co z tyłem ???????

 

ZBycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taki mały bzyk bardzo szybko mi się znudzi.

taki znów mały to ja nie jestem :mrgreen:

 

Sorki bzyku, taka zbieżność nazw się porobiła. :lol: :lol: nic do Ciebie nie mam :)

Hehe a jak duży jesteś? :P

 

 

Zbyho,

 

to jest myśl, nie pomyślałam o wyskrobaniu pianki z siedzenia, tylko czy moje szanowne 4 litery nie będą zbyt obolałe :?

Mechanika dorwę dzisiaj to popytam o techniczne szczegóły obniżania, sama jestem ciekawa. Powiedział mi jedynie, że moto obniżyć to żaden problem, ale na bank będę obdzierała spodnie owiewki. Więc nie wiem jakie on ma metody na obniżenie.

BTW to ja poprosze to know how na PW :smile2: :P

 

Rozek,

Wierzę Ci na słowo, że NSR-ka to fajna maszyna, ale nie dla mnie. Baby bywają uparte czasami....

 

 

Pozdr dla wszystkich

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...