Skocz do zawartości

turystyk na europejskie drogi, pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję jechać w grupie "turystycznej" razem z Deauvillką.

 

Wszyscy zapakowani (3 kufry plus plecaczek)

No powiem że Deauvillka MOCNO musiała machać biegami żeby dawać radę...

Prędkość, przyspieszenie czy podjazd w Alpach na serpentynach z takim bagażem - niestety porażka...

 

Solo - może i można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę.Tym bardziej w górach przy składaniu się w winkle jest naprawdę wdzięczna.Może będziemy mówić o tym co testowaliśmy a nie oglądali i mieli wrażenie.Czasem ktośma wrażenie że mi się j...ć chce, a ja by się tylko odlał z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę.Tym bardziej w górach przy składaniu się w winkle jest naprawdę wdzięczna.Może będziemy mówić o tym co testowaliśmy a nie oglądali i mieli wrażenie.Czasem ktośma wrażenie że mi się j...ć chce, a ja by się tylko odlał z rana.

 

Nie, nie...

Nie mówię że się fajnie nie składa :)

Wręcz przeciwnie :)

 

Mówie o tym, że zapakowana plus pasażer - niestety ewidentnie pokazuje gigantyczny brak mocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chetnie umówie sie gdzieś na winkle i jeśli mi uciekniesz PE stawiam skrzynke browara

 

No to masz problem. Nawet starsza wersja, 1100 nie mówiąc już o 1300 wymiata po winklach nawet te pseudo sporty.Oczywiście, od jeźćca też wiele zależy. Ja miałem okazję pomykać przez kilka sezonów jednym i drugim modelem. Czasami nawet chłopakom na sportach, zdarzało mi się posuć im dzień. Kolega, który do dziś pozostał wierny st1100 pomimo swojego już powiedzmy dojrzałego wieku, kroi młodym gniewnym skórę, aż miło popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie utożsamiajmy sprzętu z umiejętnościami bikera. Wiadomo, że dobry kierownik objedzie gorszym sprzętem słabszego na lepszym motongu. Nie zmienia to faktu,że jeśli NT ma 65KM i waży z płynami coś ok 250kg, to w dwie osoby z bagażem na jakichś pojazdach stromych itd. będzie mulił. Fizyki się nie oszuka.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za 8000 kupi nawet z 2004 roku.Mocy spokojnie wystarcza.Tyle z mojej strony.Niech pyta na forach tam gdzie ldziki mają sprzęt o którym piszą.Równie dobrze może kupić Varadero ibędzie bardziej zadowolony niż BMW czy starszą CBR 1000 i tez da się spokojnie założyć kufry i niech moc będzie z nim.Pochwal się co kupiłeś.Ważne by latac nawet na 125 czy burgmanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za taką kasę może szukać spokojnie jak najświeższej GPZty 1100 i też będzie zadowolony. IMHO o wiele bardziej niż z Devila. Może chlałby mu tak ze 2 litry więcej, ale też nikt nie każe się na manecie wieszać ;-).

Taki przykład tylko: http://otomoto.pl/kawasaki-gpz-1100-abs-super-stan-nie-zzr-M3629204.html

 

EDYTA: Zresztą prawda i opinia jak tyłek - każdy ma swój/swoją ;-). Jak nie usiądzie, nie przejedzie się, nie sprawdzi, to się nie dowie...

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie umówie sie gdzieś na winkle i jeśli mi uciekniesz PE stawiam skrzynke browara

 

 

Ha, ha :)

 

Nie mówię o ściganiu się po winklach :)

Mówię o przyjemności jazdy turystykiem.

 

Deauvillka jest bardzo fajnym, zgrabnym, ładnym i zwrotnym motocyklem...

 

Mnie chodziło o to, że NIE Deauvilla ale KAŻDY turystyk o mocy około 65KM będzie dość rachitycznie sobie dawał radę jesli będzie zapakowany w 3 kufry plus pasażer.

Po prostu mocy mu w takim przypadku brakuje.

 

A z drugiej strony jeśli turystykę uprawiamy solo to 65KM daje sobie nieźle radę..

 

Stąd zdaje sobie sprawę że dobry kierownik na słabiutkim, objedzie cienkiego kierownika na mocnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nie pisalem ale jest postep...

Znalazlem deauvillke (od znajomego), 1999 z 45kkm z czego on zrobil 15kkm i mowi ze bezawaryjnie a sprowadzil osobiscie z wloch. Bedzie za nia chcial kolo 7000zl, dobra cena?

Jedyny minus to brak mozliwosci sprawdzenia jak narazie ze wzgledu na pogode.

Poczytalem poszukalem po necie i stwierdzam ze naprawde moto godny uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene i rocznik należy brać pod uwagę ale za pewny,bezwypadkowy motor warto zapłacić kilka stów więcej.Pozdro

 

 

100% racji...

Te parę stów "drożej" na start wyjdą Cię DUŻO taniej niz nieprzyjemne niespodzianki z moto niepewnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią kolega sprzedał 2002 r. za 7300.Po wymianie opon,łozyska półki i akumulatora.Wszystko wymienione już po sezonie.Zdrowie go postraszyło i mial zrezygnować z jazdy ale jest poprawa i wraca do grona :) Będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...