Skocz do zawartości

kawasaki kmx kołyska


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chcę wymienić łożyska kołyski,razem ze sworzniami itd ale nigdzie nie mogę znaleźć zestawu naprawczego,może źle szukam,ale znalazłem tylko zestaw naprawczy wahacza. Nie orientuje się ktoś czy pasuje z jakiegoś innego modelu kawasaki?

Bo w serwisie kawasaki cena pewnie będzie ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 możliwości, w których znają temat motocykli Kawasaki od podszewki:
- Olek Motocykle (oddział Warszawa na ul. Serwituty) - nie sugeruj się stroną internetową, bo wielu rzeczy na niej nie ma, także dzwoń i zamawiaj

- MXMoto (www.mxmoto.pl), oni się ścigają na Kawach i mają wszystkie graty do nich. Mają sklep w Międzylesiu i serwis w Otwocku

- MotoX.com.pl powinni też mieć, oni mają siedzibę na Prymasa Tysiąclecia w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 możliwości, w których znają temat motocykli Kawasaki od podszewki:

- Olek Motocykle (oddział Warszawa na ul. Serwituty) - nie sugeruj się stroną internetową, bo wielu rzeczy na niej nie ma, także dzwoń i zamawiaj

- MXMoto (www.mxmoto.pl), oni się ścigają na Kawach i mają wszystkie graty do nich. Mają sklep w Międzylesiu i serwis w Otwocku

- MotoX.com.pl powinni też mieć, oni mają siedzibę na Prymasa Tysiąclecia w Warszawie

MXMoto już całe jest w Józefówie na nadwiślańskiej ;)

 

Co do tematu to ja nie wiem czemu ludzie zawsze z góry skreślają serwis? Często ceny na podstawowe części eksploatacyjne są niższe jak aftermarketowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje,zadzwonie popytam, chyba można zamknąć.

A jeszcze takie pytanko,jeżeli znalazłbym odpowiedni rozmiar łożysk kulkowych + ewentualne dorobienie jakis tulejek to czy dało by rade zamontować to w kołysce, czy taka rzeźba raczej nie przejdzie?

Edytowane przez michu4773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno łożysko w kołysce mi sie posypało, te środkowe w gdzie kołyska łączy się z elementami wahacza.Dzisiaj przymierzyłem łożyska kulkowe 6202 i pasują idealnie dałem po jeden podkładce z 2 stron i bardzo ładnie działa,tylko nie wiem na jak długo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja ten temat tez przerabiałem w kawasaki klx,

 

był zamiennik do naprawy wahacza ale do kiwaczki tylko orginał,

 

naprawa na orginałach wyniosła mnie ok 1000zł, bo zalezało mi na czasie,

 

ale w zimie zaniosłbym kiwaczkę razem z wszytskimi śrubami do tokarza i zleciłbym przerobienie pod typowe łożyska (ale nie kulkowe tylko igiełkowe) i uszczelniacze nawet jeśli miałby roztaczac samą kiwaczkę, wtedy łożyska i uszczelniacze wyniosą cię max 200zł i robota pewnie drugie tyle, nie ma sensu tego robic na orginałach gdzie jedno lożysko potrafi kosztowac 200zł a w sklepie obok 1 mm mniejsze 20zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w KMX ale ja z tym problemem walczyłem w DT. Zestawów naprawczych brak czego nie rozumiałem bo to chyba najbardziej powrzechne endurko na świecie. W DT jest o tyle łatwo i tanio że w 2 miejscach są tuleje ślizgowe. Pozostałe łożyska dostałem ale za 70 zł sztuka do tego uszczelniacze za parę złotych. Problem może być z tulejakimi musisz iśc do dobrego tokarza co ci dorobi z bardzo twardej stali lub ją utwardzi. Mi za pierwszym razem zrobił z byle czego i się wyrobiły po miesiącu. Potem znalazł mi jakąs tulejkę z odpowiadającm wymiarem zewnętrznym pokrytą jakby jakiś chromem technicznym czy czymś podobnym. Na tej tulejce przez 2 lata nie było śladu zużycia. Dodatkowo powstawiałem w kiwaczkę i wahacz kalamitki które smarowałem od czasu do czasu i nie miałem później problemów z luzami czy zużyciem. Serwis sobie raczej daruj bo te graty nigdzie nie są tanie.

ps. Jak ja kocham PDS w KTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...