Skocz do zawartości

GS 500 stuki dochodzące z przodu


Dawid96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Ostatnio nabyłem Suzuki GS 500 i po dokładniejszych oględzinach odkryłem jakieś stuki z przodu przy szarpaniu kołem/lagami. Wyeliminowałem łożyska glówki ramy, ponieważ na nich luz jest niewyczuwalny, sprawdzałem także luz na lagach lecz nie wykryłem także luzu. Zacisk trochę lata na boki i wydaje podobny stuk oraz tarcza ma niewielki luz na nitach, lecz w Suzuki to normalne ponoć, co można jeszcze sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten zacisk jest luźny i klocki na tych trzepieniach też latają trochę i po zaciśnięciu hamulca te stukanie/pukanie jest sporo mniejsze. Słyszałem, że jakieś prowadnice się wyrabiają często, lecz moje umiejętności zatrzymały się na maszynach z PRL :D Typu Simson, Jawa, MZ itd. A teraz wypada ogarnąć japońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice wyrabiaja sie w zaciskach plywajacych z tarczami montowanymi na sztywno, ty masz plywajace tarcze wiec musisz sprawdzic dlaczego zacisk jest luzny, przez zdjecie go z goleni moto i sprawdzenie srub i otworow mocujacych.

Nie odkrecasz przy tym przewodu hamulcowego wiec odpowietrzanie ci nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk przedni w gs-ie jest osadzony ruchomo na prowadnicach jarzma przykręconego do lagi. Przy nadmiernym zużyciu otworów w korpusie zacisku, trzpieni prowadnic może dochodzić do blokowania się zacisku, jak i powstawania stuków przez powstały nadmierny luz montażowy tego zacisku.

 

Polecam: http://forum.gs500.pl/index.php



Stosuje się różne konstrukcje zacisków hamulcowych. Z tych które były/są zamocowane na sztywno do lagi są zazwyczaj wyposażone w dwa, lub rząd obustronnie rozmieszczonych tłoczków. Wtedy klocek hamulcowy ma możliwość osiowego przesuwania się względem tarczy hamulcowej na tłoczkach w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...