Skocz do zawartości

Fzs 1000 wymiana zębatek i krótki rollgaz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy ktos jezdzi z takimi usprawnieniami w fzs 1000 , jesli chodzi o zębatke mam na mysli mniejszą o jeden ząb. Tylko tu pytanie czy nowa zębtaka do uzywanego obecnie łancucha nie bedzie działała destrukcyjnie ( chodzi o dopasowanie)? oraz jak to wpłynie ma v-max ?

 

Krótki gaz "made in home" czy ktos przerabiał w fzs 1000?
Powyższe zabiegi mają na celu zmiane oddawnia mocy-za nudno jest obecnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim zmieniłem oryginalne zębatki na -1, +2. Prędkością maksymalną się totalnie nie przejmowałem, bo była dla mnie mało istotna. Nie wiem czy zmiana zębatki tylko o -1 przyniesie jakieś rewolucyjne rezultaty. Na -1, +2 sprzęt się zauważalnie fajniej odpychał. Przekłamanie licznika (nie licząc seryjnego:F ) miało wartość jakichś ~20 km/h (robiłem pomiary, ale oczywiście zapomniałem), a sama prędkość maksymalna spadła zapewne o kilkadzieścia (30? km/h). Tego nie sprawdzałem (na oryginalnych zębatkach poleciał licznikowe 260 - z góry, z wiatrem).

 

O łańcuchu się nie wypowiadam - ja zawsze wymieniam całość.

 

Krótki rolgaz rozważałem, ale zrezygnowałem, bo przynajmniej mój egzemplarz oddawał moc bardzo zero-jedynkowo (jakkolwiek delikatnie by się nie próbowało otwierać manetki). Podczas przyspieszania od parkingowych prędkości potrafił dość nerwowo reagować. Podobne zjawisko denerwowało mnie w FZ1 na wtrysku, tylko tam dawało się to jeszcze bardziej we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle -1+3 nie przynosi spadku prędkości a często nawet ją podnosi bi sinik na ostatnim biegu ma siłę kręcić się wyżej niż na serii. No chyba że na serii wkręca się do odcinki na "6" to wtedy rzeczywiście prędkość spada. Destrukcyjnego wpływu nie będzie to miało. Niektórzy nawet wymieniają dwa razy przednią zębatkę na jeden łańcuch i ponoć im to dłużej jeździ bo naprawdę destrukcyjny wpływ to ma zębatka piła a nie nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...