Skocz do zawartości

OPONY


Gość Poiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spawacz kiedyś napisał, że woli kupić dobrej klasy używkę, niż gównianą nową gumę.

Może stwierdzenie "gówniana" w stosunku do Mitasów jest lekko przesadzone, ale ja już bym wolał używkę Dunlopa, czy Michelina ... ale to już decyzja indywidualna.

 

Pozdrówka.

 

A opony można kupić wysyłkowo ... w Śm się ogłasza jakiś punkt oferujący tego typu sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum to faktycznie Czeska firma. a Mitas bodajrze Słowacka. Czy dobre? Tak jak obecnie nasza Dębica, która należy do GoodYear'a, a Stomil Olsztyn do Michelina, obecnie uważam że obie te firmy reprezentują przyzwoity poziom jakościowy. Osobiście widziałem "dębice" we Włoszech w uzyciu. Barum należy obecnie do Continentala, dlatego sądzę żę reprezentuje przyzwoity poziom, W Lublinie np. duża część krosu jeżdzi na barumach. Mitas natomiast jest mi mniej znany, natomiast ma swoją stronę internetową (nie znam w tej chwili adresu), na której jest oferta i ceny. Co do baruma, powinien udzielić Ci odpowiedzi każdy przyzwoity Gumiaż w towjej okolicy, a przynajmniej zorientować cię w cenach.

A czy jeźdźić na łysej Danlopie, czy na nowej Barumie? każdy sobie musi odpowiedzieć sam. Wiem jedno o ile nawali w czasie jazdy samochodem używana opona - ryzyko jest mniejsze niż w przypadku motocykla. Naprawdę trudno jest wykryć wewnętrzne uszkodzenia opony, trzeba mieć sporo doświadczeniai szczęścia. W końcu ktoś te opony zdjął ze swojego motocykla na zachodzie, napewno nie dlatego że były dobre. Mitem jest to, że tam zmieniaja opony, jak rękawiczki jak tylko się trochę zakurzą.

Ostatnio mojemu kumplowi strzeliła używana opona w Fordzie Tranzicie, w przednim kole, na łuku jezdni. Efekt... trafił w słupa oświietleniowego, samochód do kasacji, facet rozwalił głową szybę (mimo że poducha za działąła), słowem cudem przeżył. Pytanie, Czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest stronka gdzie mozna zobaczyc oponki mitasahttp://www.mitas.motocykle.pl/kontakt.html

 

 

Niestety nie znalazlem polskiej stronki o barumach...... :cry:

 

 

Z ostatniej chwili....BARUM NIE PRODUKUJE JUZ OPON DO MOTOCYKLI....wszystkie dawne barumy przejela firma MITAS(to dlatego nic nie moglem znalezc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mitas to czeska firma niewątpliwie. Jak się okazało ich szosowe gumy są dętkowe:(.

Mitas to czeska firma, produkująca dla niemieckiego Barum, tez z kolei produkuje dla międzynarodowego koncernu... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

barum nie sprzedaje juz opon motocyklowych,a co do mitasa to sa nawet,nawet ale...dla enduro i crossow.

No a ja mieszcze sie w 400 pln za komplet(nowych)...i to nie mitasow... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...