Skocz do zawartości

Yamaha FZR 600 R 1994r


ptrcichy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym Wam zaprezentować moje moto którym jest Yamaha FZR 600 R z roku 1994. Motocyklem jeżdżę od czerwca i jak na razie zrobiłem kotem około 3tys. Km. Po kupnie wymieniłem świece, olej, filtr oleju oraz filtr powietrza K&N. Nadmienię że moto posiada sportowy wydech firmy Scorpion który ładnie brzmi :)
Teraz jako że zakończyłem już sezon szykuje mojego kociaka do następnego :) A plany są takie:
-Pomalować owiewkę w kolor po wywrotce(teraz kolor niebieski).
-Kratki w czachę których teraz nie ma i muchy wpadają pod plastik.
-Oddać felgi do piaskowania i malowania proszkowego.
-Piaskowanie i piaskowe malowanie stelaża czachy bo już jest pordzewiały.
-Montaż crash padów
-Wymiana licznika ponieważ ten jest w mph(w kmh też jest)
-Wymiana oleju.
-Wymiana króćców ssących(sparciałe i podejrzewam że łapią lewe powietrze)
-Klocki przód, tył.
-Oczywiście czyszczenie i regulacja/synchronizacja gaźników.
-Zmiana tylnej opony jak się trafi w dobrej cenie
-Może lusterka w kolor biały??
-Zastanawiam się też nad kloszami kierunkowskazów.
-Jak się uda znaleźć nakładkę na zadupek
Postaram się na bieżąco przedstawiać postęp prac. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć.
efdd6644423b4153gen.jpg
ce74d33fed6e17b1gen.jpg
b9fab427df2fe5d1gen.jpg
162a6188a40909d4gen.jpg
725dd47509fea58dgen.jpg
53a494d422595d51gen.jpg
1939beb18a2f399fgen.jpg
5f397537865a79abgen.jpg
Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Niestety nic w temacie się nie dzieje :mad: Wstawiam dwie fotki jak teraz moto wygląda. Plastik niebieski poszedł do malowania, przyszły mi dziś crash pady oraz nakładka na zadupek. Na dniach chciałbym kupić również stojak pod tylne koło ponieważ będę lakierował felgi na biało :)

 

Po zdjęciu owiewek bocznych ucieszyłem się widząc silnik zakurzony bez żadnego tam pocenia(jedynie koło filtra oleju lekko zaczęło się sączyć ale i tak idzie nowy)

 

Będę wrzucał fotki z postępu prac.

 

Pozdro

post-73620-0-21522400-1388745941_thumb.jpg

post-73620-0-42414500-1388745956_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny klasyk. Mam sentyment do tego motocykla, gdyż to był mój pierwszy motocykl o tak dużej mocy. Na swojej FZR'ce wyżywałem się przez 2 lata ciąc i przerabiając ją na potęgę i na końcu doprowadziłem ją do takiego stanu, że wcale już nie przypominała oryginału (poniżej link do efektu końcowego):

 

http://bikepics.com/members/motorcyclemaniac/p2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny klasyk. Mam sentyment do tego motocykla, gdyż to był mój pierwszy motocykl o tak dużej mocy. Na swojej FZR'ce wyżywałem się przez 2 lata ciąc i przerabiając ją na potęgę i na końcu doprowadziłem ją do takiego stanu, że wcale już nie przypominała oryginału (poniżej link do efektu końcowego):

 

http://bikepics.com/members/motorcyclemaniac/p2/

 

Faktycznie nie przypomina FZR :) Z tego co widzę miałeś poprzednią wersje z silnikiem 3HE.

 

Okleiłem wydech folia carbon. Folia dobrej jakości zobaczymy jak to będzie się trzymać poniżej daje foto

Do mojej FZR przyszedł dzisiaj olej oraz filtr. Jako że olej w dobrej cenie zakupiłem 6 litrów(na zdjęciu 5l) :D Filtra powietrza nie kupuje ponieważ mam wkładkę K&N więc tylko czyszczę i nakładam preparat.

 

Ostatnio również wrócił plastik boczny od lakiernika i powędrował do oklejania niebawem fotki :)

 

Zachęcam do komentowania

 

Pozdrawiam

post-73620-0-08008100-1389975438_thumb.jpg

post-73620-0-38824800-1389975443_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dawno nic się nie działo. Yamaszka cały sezon przelatała bezawaryjnie co mnie cieszy :) w trakcie sezonu doszła czarna szyba turystyczna wraz z białymi paskami na koła. W zimę będę chciał trochę ja pod reperować między innymi wymienić łożyska w kołach, standardowo zmienić olej zrobić cały serwis przednich amortyzatorów oraz w koncu polakierować felgi proszkowo wraz z wahaczem.

 

Poniżej daję zdjęcie w trakcie sezonu(jedna wyprawa) oraz dwa filmiki:

 

post-73620-0-45009900-1410476048_thumb.jpg

post-73620-0-39645000-1410476054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym te felgi zostawił w oryginalnym kolorze. Cóż, takie były czasy z jazzy kolorystyką :-) na białym syf będzie widać, a czarny do niczego w tym moto nie będzie pasowal

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Znów się zrobił lekki przestój. Jako że sezon zakończony Yamaszka dostała nowe opony przód i tył(tył w tamtym sezonie) Continental Conti Motion, wpadają nowe króćce pod gaźniki, nowe łożyska na wahacz oczywiście o takich rzeczach jak olej czy klocki nie wspominam :) Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z prac. Wahacz powędrował do kowala na wybicie łożyska a następnie idzie do piaskowania i lakierowanie proszkowego. Chodzą mi po głowie przewody w stalowym oplocie więc możliwe ze wpadną.

 

 

 

post-73620-0-76985000-1421783148_thumb.jpg

post-73620-0-39511500-1421783249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś o tej foli na wydech,trzyma się a moto za*eb...e :buttrock: .

 

 

Trzyma się jak należy. Chociaż ja uważam że potrzebna jest wymiana co sezon i tak będę własnie robił ;)

 

Poniżej foto z wczoraj.

 

Pozdro

post-73620-0-41042500-1422528492_thumb.jpg

Edytowane przez ptrcichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...