Skocz do zawartości

GSXF750 PROBLEM Z INSTALACJĄ dot. predkosciomierza rok 2000


mikosmtv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Nie działa mi prędkościomierz w gsxf750 rok 2000.

sam zegar jest sprawny jak i czujnik przy zebatce zdawczej wiec postanowilem poszukac problemu z sama instalacją i po otwarciu całej wiązki z kablami doszedłem do wniosku że kable idące z samego zegara kończą sie wpinką, z tym że nie ma do czego jej podpiąć i zastanawiam się do czego ona powinna byc podpięta?? kable wychodzące z czujnika przy zębatce zdawczej docierają do jakiegoś przekaznika umiejscowionego po lewej stronie moto pod tylną owiewką<albo przekaznik albo jakis moduł> ale nie ma w nim miejsca na podłączenie wpinki wychodzącej z licznika i tu wlasnie stają w kropce.

prosze o pomoc do czego powinna byc wpinka podłączona (schemat instalacji mam ale nie znajduje w nim odpowiedzi na to pytanie). z gory bardzo dziekuje za pomoc

 

p.s.

na zalaczonym zdjeciu zaznaczyłem ów tajemniczą wpinke:)post-54689-0-00212400-1383147537_thumb.jpg



że tak jeszcze podepne się z pytaniem czy moglby mi ktos powiedziec ile oleju leje sie do lagi w tym motocyklu poniewaz w serwisówce nie ma takiej informacji z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalna wiązka przewiduje wyjście do podgrzewania gaźników dla wersji UK , występuje od roku 2000 .
Zapewniam Cię że jest taka informacja , ale proszę ..... 10W fork oil ,capacity 513 cc ,level 102 mm .
Schematy elektryczne różnią się literkami roczników , oznaczenia - http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info masz racje znalazlem odpowiedz dot ilosci oleju w lagach w opisie serwisowym jednakze bez odpowiedzi pozostaje moje pierwsze pytanie odnosnie niedzialajacego licznika. Jaka moze byc przyczyna skoro sam zegar jest sprawny i czujnik predkosci tez jest ok wiec dlaczego to nie dziala i nie pokazuje predkosci i nie nabija kilometrow?

 

Ta koncowka ktorej nie ma do czego wpiac posiada 3 przewody a z tego co widze na schemacie to do podgrzewania gaznikow ida tylko dwa przewody no i roznia sie kolorami. W schemacie czytam ze okablowanie wychodzaace z licznika ida do ,,speed sensor,, ale czy mam to rozumiec jako podlaczenie bezposrednie z czujnikiem predkosci czy jest to jakies zewnetrzne urzadzenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "speed sensor" sprawny ,licznik sprawny - sprawdź np. miernikiem czy obwód nie jest przerwany (kabelki elektryczne ).

 

 

Między sensorem a licznikiem mogą występować jakieś połaczenia rozłączne , możliwe że akurat to gniazdo ze zdjęcia jest jego częścią . Trzeba szukać , ze schematem i np.miernikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zebatce zdawczej jest wszystko ok po odkreceniu czujnika przy zebatce jestlozysko z kulka ktora podczas obrotów daje sygnal do czujnika i pozniej z czyjnika leci dalej ( foto cizko bedzie zrobic bo wszystko juz poskrecalem) . Wracajac do tajemniczej kostki ida do niej trzy kable wychodzace z licznika i nie maja dalej polaczenia macie moze jeszcze jakies pomysly np gdzie dostane przekaznik go tego bo na portalach aukcyjnych nic nie moge znalesc:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody od czyjnika predkosci ida do przekaznika umiejscowionego pod plastikami po lewej stronie moto przy siedzisku natomiast przewody idace z licznika koncza sie gniazdem ktore uwidocznilem na powyzszym zdjeciu i nie wiem z czym powinno to byc polaczone, odnosnie czujnika polozenia przepustnicy to czy ma on cos wspolnego z predkosciomierzem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...