Skocz do zawartości

Silnik Honda VF750F i VFR750


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem nieszczęsnej Hondy VF750F i noszę się z zamiarem kupna do niej silnika od VFR750. I tu rodzi się moje pytanie. Nie wiecie może czy niektóre części silnikowe z VF750 pasują do silnika VFR750? Chozi mi głównie o rzeczy typu rozrusznik, pompa oleju, sprzęgło, koło zamachowe od prądnicy i inne rzeczy przykręcane do bloku silnika. Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Edytowane przez Andriei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części nie pasują bo to dwa różne silniki ale przy odrobinie sprytu można włożyć do ramy cały silnik z VFR750.

Kompletny czyli z wiązką instalacji, modułem i resztą.
Łatwo nie będzie ale do odważnych świat należy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżyjący już niestety kolega mechanik z Mielca wkładał w swoją ramę VF750F silnik od VF1000R ale szybko sprzedał bo rama robiła się gumowa :biggrin: i motocykl po dołożeniu do pieca zaczynał własne życie tropiciela węży :biggrin: :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie

Podłączę się do tematu, gdyż jestem na tym samym etapie co Andriei.

Nie mam wyjścia i muszę coś zakombinować.

W zasadzie jestem zdecydowany na silnik od VFR-ki , ale doradźcie jaki wybrać RC24 czy może RC36.

I pytanie do Piotra, dlaczego trzeba wymieniać wiązki i moduły?

Rozumiem że czujniki mogą być w innym miejscu i trzeba "sztukować" przewody, ale moduły, sterowanie zapłonem w obu silnikach (RC15 i RC24) jest chyba podobne, sprawdze to jeszcze w książce.

Może wiecie gdzie znaleść jakieś info z jakimiś szczegółami technicznymi dotyczące takiej przekładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...