Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą pomocy


Kewin98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , mam taki problem ponieważ podczas jazdy zaczął mi gasnąć , cylek i głowica była bardzo gorący a chłodnica prawie wcale , kolega powiedział mi że mogła zapowietrzyć się chłodnica ale po nieudanych próbach okazało się że muszę wymienić uszczelkę pod głowicą ponieważ wyrzucało płyn . Po ściągnięciu głowicy do cylindra była przyklejona metalowa blaszka G181668SR.jpg (podobna do tej po prawej) i czy to jest uszczelka i czy da się ją ponownie wykorzystać i w jaki sposób czy wystarczy poprostu dać ją spowrotem i dac trochę sylikonu i czy wszytko będzie dobrze. Jest to Yamaha TZR 80 typ silnika 4ba , chłodzony cieczą.

 

Z góry dzięki :)

Edytowane przez Kewin98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem w internecie i nic nie znalazłem byłem też w serwisie i też nie mają w hurtowniach



A można wykorzystać tą uszczelkę ponownie i czy można tak zrobić bo wyczytałem to na innym forum

"jak masz blache miedzieną to rzeźbisz coś takiego następnie rozgrzewasz nad kuchenką gazową i wrzucasz do wody (miedź robi mieciutka) następnie składasz i zapominasz najlepsze jest to że możesz ją stosować wiele razy ale zakażdym razem tżeba grzać i do wody sprawdzone organoleptycznie biggrin.gif " szło by tak zrobić z moją starą uszczelką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nigdzie nowej jedyne co to znalazłem http://allegro.pl/ir-uszczelka-glowicy-yamaha-tzr-80-86-96-i3549511202.html ale nie wiem czy będzie pasować bo cylek jest okrągły a ta uszczelka jest kwadratowa , i takie same używa się w DT 80 LC 2 a tam jest kwadratowy cylek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem nie tylko na allegro i w serwisie też no ale niestety nie ma uszczelki , a z jakiego ona ma być materiału metalu czy gumowa czy jeszcze z innego materiału ?



a będzie pasować ta uszczelka http://allegro.pl/ir-uszczelka-glowicy-yamaha-tzr-80-86-96-i3549511202.html



Proszę o pomoc ;) bo nie wiem co mam robic :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś może z forum Yamahe Tzr 80 , i wymieniał uszczelki ?? bo mam problem ze znalezieniem uszczelek, byłem w sklepie motoryzacyjnym sprzedawca najpierw chciał nr silnika ale nie znałem, potem zaczął coś pieprzyć że nie ma takich motorów , nie ma takich silników i inne głupoty i dałem sobie spokój, pisałem maile do serwisu yamahy czy mają takie uszczelki , ale jak nie bedą mieli to nie mam pojęcia co mam zrobić z tym . ma ktoś jakieś dobre rady by złozyć w końcu moto i żebym mógł śmigać .

Edytowane przez Kewin98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...