Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie sprzegla


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Mam jakies dziwaczne problemy ze sprzeglem ostatnio.

 

bieg, sprzeglo i pchamy.. jest ok

 

puszczamy sprzeglo i pchamy... jest ok

 

po tym jak przylozylismy "moment" do sprzegla wciskamy klamke i dalej zasprzeglone, dopiero po chwili sprzeglo puszcza.

 

 

Objawy podczas jazdy sa takie, ze na postojach sprzeglo poprostu ciagnie i to na tyle zeby spadaly obroty silnika. Co ciekawe nie dzieje sie to za kazdym razem.

 

Najgorsze jest to, ze nie tak dawno zdejmowalem pokrywe i ogladalem sprzeglo, przemierzylem tarcze,przekladki, sprezyny. Wszytko bylo ok. kosz sprzegla tez wpozadku.

 

Zle poskladalem? zamienilem sprezynki? Zamienilem miejcami tarcze? Ale wg mnie nawet jesli to co za roznica... no chyba ze docisk zle zalozylem,..

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze sprawdzilem to ogladajac sprzeglo 1000km temu, sa tylko wizualne odciski pracy - powieszchnai gladka. Linke sprawdzalem dzis, nie jest moze pierwszej swierzosci ale niema problemow z poruszaniem sie, klamke wciska sie doslownie jednym palcem i odbija tez do konca.

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czolem!

 

Mam jakies dziwaczne problemy ze sprzeglem ostatnio.

 

bieg, sprzeglo i pchamy.. jest ok

 

puszczamy sprzeglo i pchamy... jest ok

 

po tym jak przylozylismy "moment" do sprzegla wciskamy klamke i dalej zasprzeglone, dopiero po chwili sprzeglo puszcza.

 

 

Objawy podczas jazdy sa takie, ze na postojach sprzeglo poprostu ciagnie i to na tyle zeby spadaly obroty silnika. Co ciekawe nie dzieje sie to za kazdym razem.

 

Najgorsze jest to, ze nie tak dawno zdejmowalem pokrywe i ogladalem sprzeglo, przemierzylem tarcze,przekladki, sprezyny. Wszytko bylo ok. kosz sprzegla tez wpozadku.

 

Zle poskladalem? zamienilem sprezynki? Zamienilem miejcami tarcze? Ale wg mnie nawet jesli to co za roznica... no chyba ze docisk zle zalozylem,..

 

ta część Twojego opisu wskazuje na karby powierzchni pracy kosza

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wuueska za wskazowke.

 

Pobawilem sie troche sprzeglem, naciagnolem linke tak zeby maksymalnie wysprzeglic, potem ustawilem z nieco mniejszym luzem i zrobilem 50km, problem sie nie pojawil a czy zniknol to czas pokaze. Generalnie to mam dylemat czy zmieniac motocykl czy zrobic generalny remont wszystkiego co wg mnie jest do zrobienia i jezdzic kolejne 6 lat :D Moto ma 24 lata i w tej chwili 91tys km wiec ma prawo czasami pomarudzic ;)

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...