Skocz do zawartości

CBX 650E-D RC13 1984 - Szczecin


Adam120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam ze Szczecina.

 

Postanowiłem ostatnio zakupić i odrestaurować pięknego klasyka jakim jest Honda CBX 650E-D RC13 z 1984 roku.

Do tej pory udało mi się jedynie to pierwsze :biggrin: teraz czeka mnie cała reszta. Pierwszą zagadką jaką napotkałem w tym motocyklu jest ładowanie - a w zasadzie jego brak. Po dłuższym czasie udało się zdjagnozować jednak wadę alternatora. Niby proste ale...

alternator w tym modelu jest bezszczotkowy. Pomyślałem, że uda mi się go dać do przewinięcia ale podobno są problemy z jego rozebraniem - szanse powodzenia 50/50. W tej sytuacji zamierzam znaleźć nowy/inny alternator.

Proszę Was o pomoc bo niestety nie wiem czy CB 650SC (CB650 Nighthawk) posiada na pokładzie taki sam alternator i czy spokojnie mogę szukać również z tego modelu. Czy może istnieje szansa na zmianę alternatora na jakiś inny?

 

Tak czy inaczej chciałem się z Wami podzielić, że jeszcze jeden CBX 650 pojawił się na drogach - tym razem w SZCZECINIE.

 

.

post-73121-0-80833100-1380015057_thumb.jpgpost-73121-0-74920200-1380015235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;

 

Co się dzieje z alternatorem - nie ładuje całkiem czy tylko na wolnych obrotach?

CBX faktycznie ma bezszczotkowy altek, który z zasady nie działa na wolnych obrotach (zdaje się, że dopiero po przekroczeniu "tysiąc iluś tam obrotów" pojawiało się pełne ładowanie (bynajmniej w mojej byłej maszynie tak było ) - a jedyne problemy z elektryką wynikały ze "śniedziejących połączeń na wszelkich przewodach" ;) ;

Jeśli chodzi o Nighthawka to części, w tym alternator, powynny bez problemu podejść (w końcu to nic innego jak amerykańska wersja CBX-a) ;) ;

 

Ps;

Z wyjęciem uzwojenia z alternatora "nie ma większych problemów" - jest to dość proste;

 

Proszę bardzo;

 

http://www.cmsnl.com/honda-cb650sc-1984-nighthawk-650-usa_model7227/partslist/E++10.html#results

 

 

Powodzenia przy renowacji;

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...