Skocz do zawartości

ładowanie akumulatora


mrowa242
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ładowaniu był podobny problem - na postoju i przez pewien czas jazdy napięcie ładowania było OK , po czym gwałtownie wzrastało i gotowało akumulator . Winny uszkodzony przegrzewający się regulator a zagotowane aku nie ma ochoty zakręcic , dopiero jak ostygnie o ile się wczesniej nie uszkodzi to zakręci .

Zakup woltomierz(możesz sobie zafundowac mały panelowy na stałe ale taki biedronkowy tez wystarczy ) i przejedź się z podpiętym , obserwuj . Więcej niż 15V nie powinno być .

Moze to być też problem z obluzowanymi połączeniami wysokoprądowymi (+ , masa , przewody na linii akumulator - przekaźnik - rozrusznik ) lub właśnie padł przekaźnik , rozrusznik lub sprzęgiełko rozrusznika .

Rozrusznik możesz wykluczyć poprzez zakup dobrych kabli rozruchowych (polecam wykonać samemu jeśli potrafisz ) i zmostkowanie masy aku - rama oraz na czas testu + aku - klema rozrusznika w momęcie gdy pojawia sie problemy z kręceniem .

Sprzęgiełko rozrusznika gdy nie załapie to pozwala się rozkręcić rozrusznikowi do wysokich obrotów nie obracając wałem , a gdy nie może dobrze złapać - trzeszczy .

Przekaźnik wykluczasz zwierając na chwilę(na czas kręcenia ) styki wysokoprądowe .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdziłem jeszcze raz napięcia mam 15,08V bez obciążenia z obciążeniem spada do 12,6-12,7V czyli wychodzi, że regulator ? chociaż martwi mnie niskie napięcie pod obciążeniem to tak jakby moje oświetlenie to było las vegas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...