Skocz do zawartości

RST ODZIEŻ UŻYWANA Z UK W PRAKTYCE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Pragnę zaprezentować parę faktów i mitów na temat odzieży używanej RST.

Przede wszystkim od paru lat zajmuję się sprzedażą takich ciuchów i znam ten towar dość dobrze.

Nie chcę w poniższym temacie wychwalać i "sprzedawać" towaru, chcę jedynie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego towaru.


Na rynku "nówek" RST jest dość drogi (kurtka paragon III około 950pln)

Na rynku używek - 500-700pln.


jaka jest różnica

1 - używka nie ma gwarancji

2 - używka ma rożny stan i częstokroć wymaga reperacji - czasem można to zrobić samemu a czasem wizyta u krawca

3 - używka może wymagać prania - jest to kurtka membranowana trzeba zatem poszukać pralni która zrobi to dobrze i nie zniszczy membrany

4 - używka może mieć dodatek czasem zdarza się, iż nowy nabywca znajduje jakieś funty w kurtce (to w formie żartu)


5 - używka ma dobrą cenę - tak ma i powiem bez bicia, że jak się potargujecie to możecie kupić za mniej niż 40% ceny nowej a to KUSI I TO BARDZO MOCNO!!!


Powiem na marginesie, że jak zestawicie np. Paragona III albo inną kurtkę RST z nowymi modelami za cenę 400-600 to używka wypada znacząco lepiej. Głównym powodem na plus jest zastosowanie w odzieży RST grubych atestowanych protektorów.

To naprawdę fajna rzecz. Są one normalnie dość drogie a w kurtach pozwalają czuć się bezpieczniej. Krój i dopasowanie czy kolorystyka to sprawa gustu i dopasowania rozmiaru i pozostawiam to wam do oceny.


Co zaś tyczy się towaru który trafia na rynek to możecie mi wierzyć, iż mocno uszkodzone kurtki, lub z mega dużymi wadami na rynek nie trafiają. Może się zdarzyć, że przeoczymy jakiś drobny defekt ale staramy się wprowadzać do sprzedaży jedynie te które nie wymagają naprawy lub naprawa będzie kosztować nie więcej niż 50pln (przy wyższych kwotach jest to nieopłacalne)


Reasumując,

Kupując używkę oszczędzasz sporo kasy $$$ - grunt to dobrać sobie ciuch, w którym będzie wam komfortowo i który będzie zaspakajał wasze potrzeby(protektory, membrany,krój, kolor itp) a zaś oszczędzając $ rezygnujecie z gwarancji no i może będziecie musieli przypomnieć sobie zajęcia z ZPT - szydełkowanie


Będę wdzięczny za wasze opinie a temat ciuchów RST oraz chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące używek z tej marki.


Pozdrawiam

Daniel Z.

Speed Moto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dwa lata temu używany kombinezon skórzany 2- częściowy
chyba taki sam: (ew.bardzo podobny)

http://allegro.pl/kombinezon-rst-srt-6-7-52-50-euro-i3466582498.html

używam go do każdej jazdy
pisałem już kiedyś o nim
jakość bdb, mimo tego że używany był również przez 2 lata przez poprzednika to i tak bardzo dobrze sie sprawuje,

zamki nie urywają, nie zacinają
nie pruje się itp.
konserwuje go standardowymi środkami do skóry
protektory na łokciach, barkach i kolanach (certyfikowane),
dla mnie bomba
polecam każdemu zainteresowanemu

 

PS.
(przy sunięciu po asfalcie zdarł się bok (napis, kolor itp) jednak nigdzie nie pękł a protektory spełniły swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RST kombinezon też coś tam pro series. Miałem wcześniej Berika. Jeśli chodzi o ochraniacze to są gorsze jak w Beriku a co do reszty to nie widzę większej różnicy. Ogólnie kasa jaką zapłaciłem była bardzo mała więc cena jakość -> mistrz no ale nie każdemu uda się kupić w takiej niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST to jedna z tanszych marek w UK.

Zobaczcie jak prezentuja sie ceny na ebayu:

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR2.TRC0.A0.Xrst+jac&_nkw=rst+jacket&_sacat=0&_from=R40

 

Tanszych , ale dobrych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka używka to żadna okazja.

Na rynku jest tak duży wybór odzieży tak wielu marek, że jak się potargujesz to nową odzież z zeszłego sezonu kupisz minus 40% i będziesz miał do tego gwarancję.

 

 

Nowy kombinezon (nie tchul, probiker, seca czy ozone) - od 1800zł bodajże za podstawowy model Revit.

Używka Dainese, Alpinestars, Berik, która nie 10 lat, w przyzwoitym stanie i wygląda w miare "nowocześnie" - 1000-1700zł

Kombinezon RST w podobnym, albo i lepszym stanie - max 700żł.

 

Za swój kombinezon RST ST1 w stanie naprawdę bardzo dobrym zapłaciłem 600zł. W takim samym stanie marki z wyższej półki - tak jak wyżej, od 1000zł w górę.

 

Tak więc nie wiem jak inni, ale dla Mnie może faktycznie nie okazja, ale dobry zakup ze świetną relacją cena-jakość.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu pisze o kurtce tekstylnej Paragon III jak dobrze rozumiem. Nowa taka kurtka to koszt 180 f.

Wiec uzywka za 700 zl pewnie, to drogo, moim zdaniem.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RST-Pro-Series-Paragon-III-1203-Mens-Textile-Jacket-/330931091408?pt=UK_Other_Clothing_Protection&var=&hash=item4d0d07b7d0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dorwałem tekstylny RST Rift kurtka+spodnie za 260zł z przesyłką.

Co do stanu, ma małe zmechacenie na kolanie, przetarcie na barku, jeden ochraniacz klejony i rozklekotany suwak, który trzeba zapinać "systemem". Używany pewnie 2-4 sezony.

Niemniej jednak za tę cenę jestem zadowolony, nawet jako zapasowy strój, tudzież "na niedzielę', bo po pożadnym ręcznym praniu, kolorystycznie jak sklepowy.

A ciuchy RST moim zdaniem, wizualnie są jednymi z najatrakcyjniejszych, bez żadnych cudów, kolorów, obrazków etc.

 

*Firma Akito jest chyba niższym segmentem w Anglii od RST ?

Edytowane przez blazkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...