Skocz do zawartości

Cieknie z okolic sprzęgła hydraulicznego


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że zaczyna ubywać płynu w zbiorniczku od sprzęgła. Pomacałem okolice siłownika (przy zębatce zdawczej) i na palcach miałem płyn hamulcowy, czyli gdzieś tam cieknie.

 

Planuję kupić zestaw naprawczy siłownika sprzęgła, taki:

3rfg.jpg

 

Zanim zabiorę się za naprawę, to mam kilka pytań:

 

1. Czy do zregenerowania siłownika przy użyciu tego zestawu potrzeba jakichś specjalistycznych narzędzi, czy może wystarczą same klucze i śrubokręty?
2. Olej silnikowy - trzeba spuszczać?

3. Czy w ogóle ten zestaw naprawczy jest właśnie do tego, żeby zlikwidować wycieki płynu?

4. Czy wycieki płynu mogą powodować nieprawidłową pracę sprzęgła, a jeśli tak, to jakie będą objawy? Na razie biegi wchodzą dobrze, sprzęgło się nie ślizga, bez problemu mogę znaleźć luz.

 

Może niektóre pytania wydają się głupie, ale RF900 jest pierwszym moim motocyklem, który ma hydrauliczne sprzęgło, wcześniejsze motocykle miały na linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro płyn wycieka to i powietrze dostaje się do układu w zamian. I potem sprzęgło świruje. P.Diddy napisał czego masz szukać. Nie bez powodu tak się dzieje. 30-letnie maszyny latają z hydro bez wycieku a RF wydaje się być sporo młodsza. Zestawik OK, wielkiego wyboru nie masz chyba że OEM. My montujemy TourMax często i nie narzekamy. Chyba że jakieś nietypowe moto ale często miało zmiany konstrukcyjne to może być chwila zabnawy, ale Suzuki jest raczej stabilne w swoich wynalazkach.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...