Skocz do zawartości

Kupno crossa 4T


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie wszystkich! Na początku zaznaczam, że szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem takiego który rozwiałby moje wątpliwości.
Otóż, przymierzam się do kupna crossa, wiele czytałem na temat serwisu owych motocykli i kosztach związanych z ich utrzymaniem, ale dopiero zaczynam przygodę z tym sportem i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy od doświadczonych osób, czy konieczny jest zmiana np tłoka, zaworów co sezon? Zdaje sobie sprawę z regulacji zaworów, zmiany płynów eksploatacyjnych, ale czy konieczne będą w/w czynności u niedoświadczonego kierowcy jeżdżącego 1, 2 razy w tygodniu.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za udzielenie jakichkolwiek informacji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fajniej pierdzi i lans większy i ma pierdolnięcie :D to samo słyszę jak usiłuje namówić lokalną biedote na dt/crm zamiast styranego lc4 czy zajechanej xl/xr....

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/158645-wybor-pierwszego-motocykla-crossenduro/

 

+kilka stron tematu co kupić co wybrać -z 10 ostatnich styknie na odpowiedź na większość pytań.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kilkoma mechanikami i mówili, że 4t jest jednak hm '' praktyczniejsze '' pod względem utrzymania, że są żywotniejsze, i jednak te minimalne mniejsze spalanie. powiedziano mi również że 4t będzie bardziej przewidywalne, co chyba jest prawdą bo 4t ciągnie od samego dołu.

michoa - dziękuję bardzo za link!



Link michoa dał mi do myślenia jednak dalej nie potrafię zadecydować więc bardzo proszę o pomoc w wyborze, 125 w 2t czy 250 w 4t, dodam, że jeździć będę bardziej w lasach, polach, czasem jakaś żwirownia. Wybierałem pomiędzy Honda Crf 250 ( ze względu tańszych części) Yamaha YZF 250, a w 2t myślałem o modedlach cr 125 i yz 125.
Poszę o pomoc doświadczone osoby, a najlepiej jeżdżące na owych sprzętach ;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień mechanika albo niech oni zmienią dilera zanim zrobicie komuś krzywdę :D

 

od kiedy cross 4T wychodzi taniej od 2T ?? co z tego że 4T jest minimalnie żywotniejsze jak koszta remontu są razy 3 , części są też droższe.....

 

crossowa 250 4T to najdroższy w utrzymaniu sprzęt na ziemi-owszem jeździ się świetnie bo jest lekka i mocna, ale silnik jest kosmicznie wysilony i wymaga bardzo troskliwego i kosztownego serwisu.......

 

stosunkowo najtańsza w utrzymaniu jest 250 2T mimo spalania , bo mocy po dostatkiem i amator najrzadziej (jak na crossa ) zagląda do silnika, tylko że jest bardzo trudna do ogarnięcia szczególnie dla świeżaka który niczym nie jeździł.......

 

spalanie to jest najmniejszy koszt w tych maszynach, jak tak liczysz koszty to naprawdę daruj sobie crossa..........

 

 

mnie to się szczerze wydaje że rozmawiałeś z jakimiś wiejskimi magikami od spawania wydechów w golfach 2 od turasów, co nie odróżniają crossa od enduro , bo jest taka urban legend że 4T jest tańsze jeśli chodzi o enduraki szczególnie starsze i jest to prawda dopóki nie trzeba w tym 4T zrobić remontu :D.....

 

2T w offroadzie zawsze jest tańsze -wydaje się droższe bo spalanie ma zabójcze (dt 125 pali więcej niż xr600 w tak samo ciężkim terenie a ma prawie 2x mniej mocy ) ale spalanie to naprawdę niewielka część kosztów.......

 

generalnie stary naprawdę jeszcze poczytaj bo piszesz takie bzdury że włos się na głowie jerzy , a wszystko naprawdę jest w internecie, lektury na godziny......

 

po co ci od razu cr125 jeździłeś w ogóle czymkolwiek ??

 

ostro ale zadajesz nieziemsko laickie pytania na każde z nich jest odpowiedź na forum wystarczy tylko poczytać :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...