Skocz do zawartości

Wykroczenie z Art.92 § 2


Rekomendowane odpowiedzi

Klas500, chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem.

W opisanej przeze mnie historii, poszedłem z umową do WK i tam dostałem odpowiedź, że oni nie mogą mi dać żadnego zaświadczenia itp., bo u nich tego pojazdu nie rejestrowałem,

Jeśli pojazdu nie rejestrowałeś na siebie , to nie ma problemu bo nigdzie nie figurujesz jako jego właściciel - w przypadku odsprzedaży jesteś tylko pośrednikiem więc może się Tobą zainteresować co najwyżej urząd skarbowy a nie wydział komunikacji.Zarówno autor wątku , jak i ja piszemy o sytuacji gdy pojazd jest na Ciebie zarejestrowany.Jeśli kupiłeś i sprzedałeś bez rejestrowania na siebie to nie figurujesz jako właściciel - analogicznie jak nie figuruje jako właściciel np.salon sprzedaży lub komis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli kupiłeś sprzęt puszkę czy moto (nieważne) i go nie zarejestrowałeś przed sprzedażą, to WK to nic nie obchodzi. Skarbówkę będzie obchodziło jeśli pojazd był Twoją własnością krócej niż 6 miesięcy. Z kolei teoretycznie obowiązek rejestracji jest w ciągu 30 dni od zakupu.... Tutaj się trochę kółko zamyka. Jeśli sprzedałeś w okresie krótszym niż 6 miesięcy to podatek dochodowy czeka do zapłacenia. Oczywiście od jakiejś tam wartości, nie pamiętam jakiej.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeśli kupiłeś sprzęt puszkę czy moto (nieważne) i go nie zarejestrowałeś przed sprzedażą, to WK to nic nie obchodzi. Skarbówkę będzie obchodziło jeśli pojazd był Twoją własnością krócej niż 6 miesięcy. Z kolei teoretycznie obowiązek rejestracji jest w ciągu 30 dni od zakupu.... Tutaj się trochę kółko zamyka. Jeśli sprzedałeś w okresie krótszym niż 6 miesięcy to podatek dochodowy czeka do zapłacenia. Oczywiście od jakiejś tam wartości, nie pamiętam jakiej.

 

Pozdr.

F.

19% od różnicy pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży więc jeśli sprzedajesz dochodowego nie będzie a pcc płaci i tak nabywca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19% od różnicy pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży więc jeśli sprzedajesz dochodowego nie będzie a pcc płaci i tak nabywca

Zgadza się. Nie chodziło mi jednak o % podatku. Wydaje mi się, że podatek taki obowiązuje po przekroczeniu jakiejś kwoty.... 2000PLN? Nie kojarzę jakiej i nie jestem pewien czy tak jest.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł

no właśnie tysiąc, ale są 2 podatki jeden od czynności cywilnoprawnych i tu jeśli sprzedaje się rzecz o wartości powyżej 100 to podatek 2% chyba płaci nabywca, a sprzedający płaci dochodowy jeśli uzyskał zysk od sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...