Skocz do zawartości

Suzuki GSX 550 EF brak iskry


Xepher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z moją Zuzią. Mianowicie brak jej iskry. Po rozbebeszeniu całej instalacji, wywaleniu kostek które po prostu się rozsypały, dorobieniu nowych połączeń moto już mruga do mnie ale brak iskierki. Cewki zdają się być dobre ale jeden impulsator i moduł już nie. Niskie napięcie dochodzi do cewek, po podpięciu żarówki ona mruga ale iskry brak. To samo na innych cewkach.

 

Zatem proiszę o pomoc:

1.Jak sprawdzić czy moduł i impulsator są sprawne/ stwiedzić ze 100% pewnością że zmarły. Według angielskiego manua;la który udało mi się zdobyć miedzy odpowiednimi pinami na module ma być odpowiedni opór a nie jest. Tak samo impulsator.

2. Od jakiego innego moto/pojazdu można dopsować te części lub gdzi ich szukać?

 

Wiem że niektórym moje pytania mogą się wydać trywialne ale wkraczam dopiero w strefę motocykli z Kraju Kwitnącej Wiśni i wszystko jest dla mnie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak sprawdzić czy moduł i impulsator są sprawne/ stwiedzić ze 100% pewnością że zmarły. Według angielskiego manua;la który udało mi się zdobyć miedzy odpowiednimi pinami na module ma być odpowiedni opór a nie jest. Tak samo impulsator.

 

Czy taka informacja z najbardziej miarodajnego źródła, czyli instrukcji jest niewystarczająca. Jeśli stwierdzasz, że brak jest wielkości wskazanej w książce i nie masz iskry to chyba jest to jednoznaczne, że część jest niesprawna i trzeba ją wymienić. W takich przypadkach czary nie pomagają.

Co do drugiego pytania,to najlepiej szukać informacji na zagranicznych forach poświęconych konkretnemu modelowi, bo to wiedza bardzo szczegółowa i rzadko który użytkownik motocykli japońskich ją posiada, jeśli sam nie robił danej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jak mówiłem dopiero zaczynam pracę przy układach elektronicznych i nie jestem pewien czy wszystko dobrze robię. A części zaczynam poszukiwać, jak uda mi się coś dopasować i moto uruchomić dam znać aby zostało dla potomnosci. Jeśli jednak ktoś ma wiedzę w tym temacie to chętnie wyslucham wszelkich info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się sprawę rozwiązać. Moduł miał przepaloną ścieżkę oraz inne elektroniczne ustrojstwo, naprawiony w serwisie telewizorów. Impulsatory podmienione, założone zostały części z popularnych skuterków, dokładnie ompulsator paska z jakiegoś 2t (miał odpowiedni opór, około 350 omów). Zuzia wraca do zdrowia,dziś przetoczyła się wokół komina.

Edytowane przez Xepher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły Wueska naprawia. Tranzystory mocy na wyjściu i przepalona ścieżka to jeszcze nie problem.

Dla potomnych bo przeoczyłem, że już naprawiony.

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...