Skocz do zawartości

Wskaźnik temperatury w Mz


Lacho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Chcę zrobic wskaznik temperatury silnika w mojej Mz oraz kontrolne rozłozonej bocznej stopki lecz niewiem skad wziaść czujnik w zwiazku z tym mam proźbe moze ktos mi pomoze a chodzi mi mianowicie :z czego można wziaśc czujnik poziomu paliwa i zegar który to bedzie wskazywał, dalej skad wziaśc czujnik i zegar tempreratury no i na kącu skad wykołowac ten czujnik stopki bocznej.Osoby które robiły takie rzeczy prosze o pomoc

Z góry dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Vitay!

Najprościej to bedzie kupić jakiś termometr za ilkanascie złotych - taki który ma mozliwosc mierzenia temperatury zdalnie - są taki dostepne w sklepach tuningowych lub w większosci sklepów z częściami do samochodów krajowych i dzikimi wężami..

Co do wyłącznika to wszystko zależy od tego jaką masz boczną stopkę. ważniejszy wydaje się sposób sygnalizaji otwarcia podstawki. W rozwiązaniach fabrycznych wrzucenie biegu przy otwartej podstawce jest sygnalizowane i bezwarunkowo przerywa zapłon. Z technicznego punktu jest to łatwizna. Wykombinuj jakiś styk od swiatła stopu od samochodu lub motocykla i zamontuj go tak aby zamykał lub otwierał obwód w momencie otwarcia podstawki. Reszta to pikuś. Hmmm no może dla mnie........... w razie czego powiem co dalej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat elektronicznego wskaznika temperatury był juz poruszany na forum

musisz poszukac a dokladniej to chyba w dziale nasze bajery czy cos takiego

sygnalizator rozlozonej stopki musisz zrobic sam ja mam to tak rozwiazane

do głównego korpusu przyspawałem kawałek grubdzej blach potem nawierciłem nagwintowalem i wkrecilem wylacznik drzwiowy od samochodu działa on na zasadzie przerwania masy zamiast zarowki dioda trwalsza i mniej pradu.do diody podłaczasz na stale + natomiast -do tego wylacznika.

Nqstpnie przyszpawaj do ruchomej nóżki tez pasek blachy tak zeby po rozłozeniu włacznik był wcisniety to jest cały sygnalizator do stopki dziala on na zasadzie hamulca zwarcie masy powoduje swiecenie

a co do poziomu paliwa tego chyba nie wie nikt jak to zrobic

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to bedzie kupić jakiś termometr za ilkanascie złotych - taki który ma mozliwosc mierzenia temperatury zdalnie - są taki dostepne w sklepach tuningowych lub w większosci sklepów z częściami do samochodów krajowych i dzikimi wężami..

Czy orietujesz się, jaki zakres temperatury jest dla silnika ETZ normalny, a jaki powoduje spadek trwałości? Kurde, nikt, kogo pytałem, nie był w stanie udzielić mi odpowiedzi (jest problem wyskalowania diod, ew. skumania odczytów z termometru :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...