Skocz do zawartości

Wymiana na nowy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam następujący problem.

Motocykl na gwarancji miał wymieniane uszczelki silnika bo się pocił, odbyło się to na gwarancji.

Dziś zauważyłem że silnik znów się poci, dość znacznie. Gwarancja już się skończyła.

Czy mam gwarancje na poprzednią naprawę którą wykonał oczywiście serwis ?

Czy mogę się domagać wymiany silnika na nowy posiłkując się tym że serwis nie może usunąć usterki, i ciągle ona powraca ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kazd ysilnik sie " poci "

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na część wymienioną biegnie od momentu jej wymienienia. Nie przedłuża jednak gwarancji na całość. Do wymiany całości zdaje się kwalifikuje trzykrotna awaria tego samego elementu.

 

Pozdr.

F.

i w zasadzie nic dodać nic ująć. Temat wyczerpany boi co tu wiecej pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany całości zdaje się kwalifikuje trzykrotna awaria tego samego elementu.

 

możesz podać podstawę prawną dla tego stwierdzenia? AFAIR jest to tylko obiegowa opinia, nie ma nic wspólnego z prawdą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - napisałem "zdaje się" - pewności nie mam. Kilkukrotnie przy reklamacjach tak informowali mnie sprzedawcy. Ostatni przykład - kino domowe reklamowałem już 3krotnie (btw. harman a nie jakiś shit) ale za każdym razem była to inna usterka i w związku z tym podobno nie ma podstaw do wymiany całości. Tematy prób wymiany przechodziłem już kilkukrotnie i w zasadzie udało się tylko raz z telefonem kupę lat temu.

UOKiK czy tam rzecznik praw to z mojego doświadczenia instytucje, które niewiele wnoszą w tym względzie.

Odnośnie podstaw prawnych - za dużo tam miejsca na interpretacje na moje oko i dlatego sprzedający jak ma Cię w d... to jak się bardzo nie uprzesz i nie polatasz za tym, to niezbyt wiele zwojujesz. Przynajmniej dla mnie w kilku przypadkach konieczność poświęconego czasu nie byłaby adekwatna do efektu.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm. w Twoim przypadku odstąpiłbym od umowy z powodu niezgodności towaru z umową - sprzęt nie realizuje zadania, do którego został nabyty

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...