Skocz do zawartości

Suzuki Intruder 1800 - szarpanie na III biegu od 3000 obrotów


Piekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Intruz był podłączony pod kompa i nie było błędu. Niestety podłączony był na zimnym silniku a nie wtedy kiedy świruje.

Mam nadzieję, że wkrótce wyskoczy jakiś błąd lub uwali się czujnik do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, skrzynia "wyrzuca" cały czas.

Jednak nie ma innej zależności pomiędzy nierówną jazdą tylko na jednym biegu. To co możesz zrobić, to zmostkować czujnik sprzęgła i tak pojeździć. Wtedy dla komputera nie będzie miało znaczenia jaki bieg jest wbity.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby po regulacji sprzęgła (na klamce) zniknęło szarpanie na 3 biegu???

Zanim wsiadłem dzisiaj na moto wyregulowałem sprzęgło. Na moto zrobiłem ok. 70 km i nie ma śladu po szarpaniu :-). Zawsze szarpanie dało znać o sobie po przejechaniu ok 5 - 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem za duży luz na klamce. Szarpało motorem przy wrzuceniu jedynki i ciężej było mi znaleźć luz. Po wyregulowaniu prawidłowo luzu na klamce nie szarpie już mocno przy wrzucaniu jedynki i luz wchodzi jak w masełko. Sprzęgło się nie ślizga oczywiście :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak regulacja klamki nic nie pomogla ;(. Czyszczenie pompy paliwa i zbiornika tez nie ;(. Cholerne szarpanie zaczyna sie po dluzszej spokojnej jezdzie. Jak ostatnio dzidowalem non stop to szarpania nie bylo. Moze zajrzec jeszcze w sprzeglo? Ma ktos jeszcze jakis pomysl? Pomozcie prosze bo moje wkur... siega zanitu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Z wielką radością informuję, że problem z szarpaniem na 3 biegu rozwiązany.

Winowajcą był czujnik GPS.

Jeżeli szukacie mechanika z prawdziwego zdarzenia (a nie filozofa udającego, że się zna na mechanice) to polecam Wieńka z Mińska Mazowieckiego

http://forum.intruderpolska.pl/viewtopic.php?t=8086

Kolega jest niesamowity. Nie dość, że ma ogromną wiedzę techniczną i doświadczenie to w dodatku logicznie myśli i potrafi wszystko uzasadnić.

 

Pozdrawiam

 

Piekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem zmostkuj czujnik sprzęgła!

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...