Skocz do zawartości

Niewiadoma przyczyna !!?? Problem po 130 km/h - Yamaha XJ 600


Adriano22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ciężko jest opisać problem. Jadąc motocyklem (Yamaha XJ 600 Diversion '99) przez dłuższy czas następuje spadek mocy i prędkość maksymalna waha się w granicach 130/140 km/h. Po obniżeniu prędkości, np. do 100 i odczekaniu z minuty można spokojnie przyspieszyć do 160 / 170 po czym po chwili zamula do 130 i jest taki efekt jakby jakby dostawał na chwile mocy do 140 i znowu spadek do 130. Problem pojawia się myślę po okolo minucie przy jeździe powyżej 130. Jak ruszę z miejsca i dam trochę ognia to bez problemu na krótkim odcinku uzyskam v max. Nie wiem gdzie jest problem :banghead: Myślałem że to paliwo, że nie nadąża podawać, ale gaźniki czyszczone, było synchro i pływaki na max podniesione wg. serwisówki. Proszę mądrych ludzi dobrej woli o pradę :-) Jest to uciążliwe i nie wiem już co robić. Nie znalazłem nic na ten temat w necie.

Edytowane przez Adriano22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak radził Dream i przejechałem się z otwartym wlewem paliwa. Efekt niestety taki sam i nadal jest problem :mellow: Dodam, że gry motocykl zaczyna się tak zachowywać, to po jego natychmiastowym zatrzymaniu silnik pracuje tak, jakby nie chodził jeden gar, ale nie w tak dużym stopniu. Po chwili to mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób test "na kroplówkę" - podłącz sobei jakiś zbiorniczek z paliwem bezpośrednio do gaźników i przyklej gdzieś koło owiewki. To wyeliminuje (lub wskaże) czy zasilanie w paliwo jest OK.

Jak to nie to, to filtr powietrza do zmiany, gaźniki do czyszenia, a potem może świece. W takiej kolejności.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...