Skocz do zawartości

Grecja 2013


pierwoszow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie czerwca wybieram się do Grecji.Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak wyglądają opłaty za przejazd po autostradach

w Czechach,Słowacji,Węgrzech,Serbii,Macedonii w samej Grecji.Co bardziej się opłaca, czy płacić za paliwo kartą czy gotówką?.Na co zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..kolego google to potęga... http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html ...poza tym korzystać z bankomatów , korzystać z płatności bezgotówkowych choć to zależy od twojego banku a właściwie prowizji od tego typu płatności ... ponadto wykupić ubezpieczenie podróżne ...oraz zabrać z sobą EKUZ ...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie czerwca wybieram się do Grecji.Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak wyglądają opłaty za przejazd po autostradach

w Czechach,Słowacji,Węgrzech,Serbii,Macedonii w samej Grecji.Co bardziej się opłaca, czy płacić za paliwo kartą czy gotówką?.Na co zwrócić szczególną uwagę.

Byłem w Grecji w 2011.Jeśli chodzi o opłaty to Czechy i Słowacja dla moto jest za free.Macedonia ,Serbia i Grecja Płacisz na bramkach.Najlepiej mieć trochę drobnych w miejscowej walucie.Można też płacić w euro ale wiadomo ,że przelicznik jest na ich korzyść.Na Węgrzech musisz wykupić winietę.Wszędzi gdzie się tylko da płacę kartą ;za paliwo zakupy w marketach itp.Tylko,że my do Grecji jechaliśmy przez Czechy,Austrię,Słowenię,Chorwację,Czarnogórę,Albanię.Wracaliśmy przez Macedonię ,Serbię ,Węgry,Słowację i Czechy.

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5628194172542517937?banner=pwa

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry winieta-elektroniczna, nie naklejka, Serbia, Macednia bramki, Grecja bramki, paliwo najtańsze zawsze było w Macedonii, w Grecjii najlepsze sklepy to Lidl :biggrin: a na granicach, w sezonie to korki- tysiace Turków z niemiec jadą do domu, jakiś aalkohol to polecam zakupić w Serbii a jak zapomnimy to można też na granicy (MK-GR )jest Duty free schop , w samej Grecjii już drożej, najtaniej Serbia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslę o Grecji w tym roku. Jak jest z bezpieczeńtwem w Serbii, Macedoni i Albani? Można śmiało jechać samemu, czy szukać ekipy?

A kiedy planujesz jechać to może w przypadku szukania ekipy się przyłączę :)

 

co do bezpieczeństwa oglądałem ostatnio fajną relację o której zresztą wątek jest w tym dziale ;)

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/161242-europa-2012-22-dni-16-panstw-7360-km/

ekipa jechała między innymi przez tamte rejony więc raz możesz przeczytać bo może być pouczające :)a dwa spytaj się może ich na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslę o Grecji w tym roku. Jak jest z bezpieczeńtwem w Serbii, Macedoni i Albani? Można śmiało jechać samemu, czy szukać ekipy?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nie masz się czego obawiać,byłem trzy razy w Albanii i nigdy nie było żadnych problemów.Jednak poszukał bym ekipy bo samemu to trochę nudno.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w 2011 w Chorwacji i 2012 we Włoszech (Rzym) byłem sam, ale to są kraje bogate więc raczej się nie obawiałem. Jazda samemu ma też plusy. Jeżdżę wolno max 120 km/h, nikogo spowalniam, zatrzymuję się gdzie chcę itp. Na magistrali adriatyckiej wyprzedzały mnie nawet kampery :) Jak zawsze wyjazd planuję w połowie czerwca, bo wtedy dzień jest najdłuższy i jest jeszcze przed high season. Jeżdżę wg. wskazań GPSa i podziwiam widoki. Spanie tylko w namiocie. Żywię się w Lidlach, Sparach, pennyshopach itp. Na razie jeszcze nie wziąłem urlopu tylko się wpisałem w plan urlopów.

Edytowane przez markus119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w 2011 w Chorwacji i 2012 we Włoszech (Rzym) byłem sam, ale to są kraje bogate więc raczej się nie obawiałem. Jazda samemu ma też plusy. Jeżdżę wolno max 120 km/h, nikogo spowalniam, zatrzymuję się gdzie chcę itp. Na magistrali adriatyckiej wyprzedzały mnie nawet kampery :) Jak zawsze wyjazd planuję w połowie czerwca, bo wtedy dzień jest najdłuższy i jest jeszcze przed high season. Jeżdżę wg. wskazań GPSa i podziwiam widoki. Spanie tylko w namiocie. Żywię się w Lidlach, Sparach, pennyshopach itp. Na razie jeszcze nie wziąłem urlopu tylko się wpisałem w plan urlopów.

no cóż tak jak piszesz wszystko ma swoje plusy i minusy :) Sam musisz ocenić czego więcej dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Grecji w 2011.Jeśli chodzi o opłaty to Czechy i Słowacja dla moto jest za free.Macedonia ,Serbia i Grecja Płacisz na bramkach.Najlepiej mieć trochę drobnych w miejscowej walucie.Można też płacić w euro ale wiadomo ,że przelicznik jest na ich korzyść.Na Węgrzech musisz wykupić winietę.Wszędzi gdzie się tylko da płacę kartą ;za paliwo zakupy w marketach itp.Tylko,że my do Grecji jechaliśmy przez Czechy,Austrię,Słowenię,Chorwację,Czarnogórę,Albanię.Wracaliśmy przez Macedonię ,Serbię ,Węgry,Słowację i Czechy.

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5628194172542517937?banner=pwa

 

 

Czechy za free? Słowacja sie zgodzę, ale co do Czech proponował bym sie upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czechy za free? Słowacja sie zgodzę, ale co do Czech proponował bym sie upewnić

Czechy są za free.Mieszkam przy samej granicy i co roku kilka razy tam jestem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy są za free.Mieszkam przy samej granicy i co roku kilka razy tam jestem.

Potwierdzam. Napisałem w tej sprawie do ambasady czeskiej oto odpowiedź:

"Szanowny Panie,

w odwołaniu do pozyskanej telefonicznie informacji z Ministerstwa Transportu RCz informujemy, iż przejazd motocyklem przez autostrady w Republice Czeskiej jest bezpłatny.

 

Z poważaniem

Vladimíra Stodulková

Wydział Konsularny

Ambasada Republiki Czeskiej

e-mail: [email protected]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...