Skocz do zawartości

***Dławiaca sie kawa zx6r 1995r***


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam piekna kawe zx600f (zx6r)1995r ale mam jeden jedyny problem korego juz sam nie potrafię rozwiazac mianowice przygotowujac ja do sezony zabrałem sie za wymiane oleju + filtrow+świec i zobaczyłem 1-den nie podlaczony przewod ktory wychodzi z gaznikow pomyslalem sobie ze tak ma byc i zlozylem wszysko i podczas jazdy próbnej okazalo sie ze jak jade na 5 piegu 180-200 km/h i zapne 6 bieg zwalnia mi do 140km/h znowu dam 5 to sie wkreca i tak wkułko :((( podniosłem bak zdemontowalem airboksa i ten 1 przewod podpiolem do airboksa od gory bylo 1 wolne zaslepione miejsce i zrobilem druga próbę okazalo sie za sie wkreca juz na tym 6 biegu normalnie tylko ze na 1 i 2 biegu dławie sie u koleki zobczylem w zx7r 1998r ze ma cos wczepione pomiedzy gaznikiami a airboksem dodaje foto tego czegos .....i pytanie mam czy jak u mnie tego nie ma to ma nie byc czy poprzednik usunał i czy mogę bez tego smigac omijajac to cos czy po prostu musze zrobic czyszczenie gaznikow i synchro i wtedy zniknie te dławienie thx za miarodajna pomoc :D

 

 

zielone cyfry to coś czego ja nie mam powietrzy doładwanie czy coś

 

czerwona cyfra to miejsce które przewodem podłaczyłem do airboxa z góry w wolne miejsce

 

A to foto tego czegoś co ominąłem bo w mojej kawce tego brak ----> http://vlep.pl/pbfscd.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po pierwsze, nie sugeruj się motocyklem kolegi, bo to kompletnie inna konstrukcja, tylko ściągnij sobie serwisówkę do swojego modelu i zobacz jak to powinno wyglądać fabrycznie.

 

Po drugie, myślę że jakby moto dostawało za mało powietrza to by się dławiło na każdym biegu powyżej pewnych obrotów. Natomiast dławienie na szóstce może by objawem na przykład zbyt niskiego poziomu paliwa w gaźnikach. Tak czy owak sugeruję kompletny serwis u jakiegoś kompetentnego mechanika.

 

P.S. temat przenoszę do mechaniki.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pomieszane z doładowanie powietrza w kawasaki RAM AIR
http://www.partzilla.com/images/diagrams/kawasaki/C16/C1640/E1130.png

zobacz cyz Ci czegos nie brak i czy masz wszystko podlaczone :)

no i najwazniejsze daj znac czy naprawiles odnalazles przyczyne :)

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.W koncu cos sie ruszyło, mam nowe wiadomosci mianowicie podłaczyłem ten zaworek od odmy poprowadziłem go tak jak trzeba. Mam nadzieje do air boxa z dołu i góry i jest duza zmiana juz przyspiesza na 6 biegu ale martwi mnie teraz wzost spalania z ok 7L do 10L /100km i lekkie mulenie sie na niskich biegach.Macie moze jakies mniej złozone schematy podłaczenia tego dynamicznego doladowania lub link do jakiejs serwisówki mojego zielonego szerszenia :) czy moze jest jeszcze jakas inna przyczyna tego zachowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.W koncu cos sie ruszyło, mam nowe wiadomosci mianowicie podłaczyłem ten zaworek od odmy poprowadziłem go tak jak trzeba. Mam nadzieje do air boxa z dołu i góry i jest duza zmiana juz przyspiesza na 6 biegu ale martwi mnie teraz wzost spalania z ok 7L do 10L /100km i lekkie mulenie sie na niskich biegach

 

To teraz Ci tyle spala czy już we wrześniu tyle paliła ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sie tyle benzyny przelewa z komor plywakowych do gardzieli :) poprzez prawidlowe podlaczenie ram-air, teraz trzeba wyregulowac gaźniki podejrzewam ze ktos wczesniej grzebal i odlaczone bylo ram-air to podlozyl podkladki pod iglice stad takie spalanie...

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...