Skocz do zawartości

Nikon D90 albo D7000


Taurus 61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z polki Canona nigdy nic nie mialem to tez nie moge nic doradzic ,ale moze

test porownawczy bedzie pomocny :wink:

http://fotoblogia.pl/2012/09/18/canon-6d-vs-nikon-d600-porownanie-specyfikacji

 

Albo Forum

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=239501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc.

Pytanie do wtajemniczonych wink.png : Uchwyt bateryjny do lustrzanki jest to dobra rzecz ,? wytrzymie to cudo dluzej od standartowej baterii?

http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/podgalerie/c5366b_13716143615.jpg

albo mam to cudo sobie darowac i lepiej dodatkowy B.blok dokupic.

Ps.Czy duzo fotek robie ?Ho ho ho albo jeszcze wiecej. wink.png

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Pytanie do wtajemniczonych  : Uchwyt bateryjny  do lustrzanki jest to dobra rzecz ,? wytrzymie to cudo dluzej od standartowej baterii?

http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/podgalerie/c5366b_13716143615.jpg

albo mam to cudo sobie  darowac i lepiej dodatkowy B.blok dokupic.

Ps.Czy duzo fotek robie ?Ho ho ho albo jeszcze wiecej. 

 

Pozdro.

Dla mnie grip to same plusy. Robię dużo zdjęć w pionie więc dodatkowy przycisk migawki na gripe to bajka. Dodatkowo jak Ci padną aku. to możesz kupić paluszki i dalej strzelać fotki. Po dokręceniu gripa aparat będzie wiekszy i cięższy, ale dla mnie to kolejny plus. Jak masz wolny tysiączek to kup, nie będziesz żałować.

 

Ps. jak chcesz to daj znać może uda się załatwić w lepszej cenie.

 

Edytowane przez zapomnialem_adresu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz gripa-a a dokładnie mam na myśli jakiś zamiennik, poczytaj na jego temat opinie. Na forach jest tego sporo. Chodzi mi o to, że zamienniki często sprawiają kłopoty. Są dużo tańsze od oryginału ale i też zawodne. Bywa że podczas ich używania zawieszają się aparaty. Szybciej padają aku itp.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam starą prawdę, którą sprawdziłem na własnej skórze wielokrotnie - aparat wybierajcie pod kątem dostępnych obiektywów, a nie puszki. Podpięcie szkła Canona klasy L do jakiegokolwiek aparatu tej samej marki spowoduje, że nagle Wasze zdjęcie będą ostre. Ale naprawdę ostre. Teraz tak: zamiast kupować nową puszkę niższej klasy warto się zastanowić, czy np. nie wybrać sprawdzonego aparatu wyższej klasy: np. zamiast kupować Canona 60D kupić używane 7D, który ma autofocus przejęty z flagowego modelu 1D + jest naprawdę mega solidnie wykonany. Efekt jest taki, że będziecie mogli używać czułości typu ISO1200 bez zauważalnych szumów, co w tańszych sprzętach jest bardzo widoczne. Do tego dojdzie możliwość "inteligentnego" autofocusa z możliwością definiowania rozszerzonego punktu śledzenia obiektu, co w praktyce oznacza, że wystarczy skierować obiektyw na lecącego ptaka i cyfnąć fotę, żeby wyszło ostre zdjęcie ptaka :)

Osobiście polecam właśnie sprzęt Canona, bo są do niego fantastyczne obiektywy serii L albo ciekawe szkła np. japońskiej Tokiny (sam używam z powodzeniem szerokokątnego 11-16 mm). Obiektywy z ultradźwiękowym autofocusem działają po prostu cudownie, nawet robiąc seryjne zdjęcia np. motocykli na torze (w dodatku od frontu, zatem zbliżających się szybko) otrzymujemy np. 12 zdjęć, z których wszystkie są ostre jak żyleta. Do tego dochodzi stabilizacja, która działa tak, że można robić zdjęcia z ręki np. obiektywem 200 mm z czasem naświetlania rzędu 1\30 sekundy, które wychodzą idealnie ostre... po prostu szok.

 

Trochę fot z opisanego zestawu jest na stronie naszego byłego "forumowego" zespołu pod adresem www.kato-racing.pl - zapraszam do obejrzenia. Jeżeli mogę w czymś pomóc i doradzić, to śmiało zagadujcie. Fotki na cyfrakach robię nie zawodowo, ale od ponad 10 lat regularnie i zajechałem trochę sprzętu, więc chętnie się podzielę tym, co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grip to same plusy. Robię dużo zdjęć w pionie więc dodatkowy przycisk migawki na gripe to bajka. Dodatkowo jak Ci padną aku. to możesz kupić paluszki i dalej strzelać fotki. Po dokręceniu gripa aparat będzie wiekszy i cięższy, ale dla mnie to kolejny plus. Jak masz wolny tysiączek to kup, nie będziesz żałować.

 

Ps. jak chcesz to daj znać może uda się załatwić w lepszej cenie.

Nawet normalnie nie doradzi tylko odrazu weszy interes i najchetniej grip od siebie wcisnie, troche dystansu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...