Skocz do zawartości

Honda CBR 600 f3 nie pali na 1 gar:(


Rekomendowane odpowiedzi

Masz w gazniku tego niechodzacego cylindra zapchane kanaly ukladu wolnych obrotow, lub sama dysza jest zapchana.

JAK CZYSCILES TE GAZNIKI, CZY SPRAWDZALES DZIALANIE UKLADU WOLNYCH ?

 

 

Jak czyściłęm gaźniki wiadomo nie ruszałęm regulacji synchro, jak odkręciłem tą pokrywke gdzie znajduje sie pływak to przedmuchiwałem te trzy dysze co tam sa nie wiem które odpowiadaja za działanie układów wolnych ale jak ktoś mi to wytłumaczy na chłopski rozum to napewno będę wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to więc tak zrobie jak kolego piszesz, mam nadzieje ze to faktycznie pomoże.

Jak będzie po wszystkim to napiszeco i jak:)

 

Udało się rozwiązać probelm?

Ja swoją Hankę odebrałem wczoraj. Motocykl naprawiony i silnik chodzi świetnie. Problemem u mnie okazały się gaźniki, a dokładnie słabe podciśnienie przez co motocykl nie pracował w ogóle na czwarty cylinder, a czasami przerywał na drugim cylindrze. 100km pokonałem na 3 litrach benzyny z prędkością 100-110km/h. Jestem mega zadowolony z regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać probelm?

Ja swoją Hankę odebrałem wczoraj. Motocykl naprawiony i silnik chodzi świetnie. Problemem u mnie okazały się gaźniki, a dokładnie słabe podciśnienie przez co motocykl nie pracował w ogóle na czwarty cylinder, a czasami przerywał na drugim cylindrze. 100km pokonałem na 3 litrach benzyny z prędkością 100-110km/h. Jestem mega zadowolony z regulacji.

Ja jeszcze swojego nie rozwiązałem ale jestem pewien ze czyszczenie i regulacja wystarczy aby maszynka nabrała sprawnośći:D

Moto oddam do mechanika dopiero za jakies dwa tygodnie , szon się zaczoł i tyle trzeba czekac a i mi to pasuje nie spieszy mi sie az tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dlugim czasie:)

Wiec tak moto bylo u mechanika 2 swiece padniete gazniki czyszczenie i synchro, moto sie wkreca i rowno pracuje (obrotomiesz dalej pokazuje ze silnik chodzi nie rowno) w moto jest zalozony nieorginalny obrotomierz cyfrowy mechanik twierdzi ze to cos z nim nie tak i zeby uwagi na to nie zwracac....

Jeszcze jedna rzecz jaka trzeba upozadkowac to elektryka poprzedni wlasciciel cos tam sporo narzebal ze nawet mechanik nie wie co tam sie dzieje:) wszystkie przekazniki kostki i to co powinno byc na ramie jest w airboxie:/ pewnie dla tego ze poprzedni wlasciciel przerabial go w stylu streeta doradzcie co z tym zrobic mechanik mowi zeby pojezdzic troche i zobaczyc czy nie bezie mulil na wyrzszych obrotach...... to tyle jak narazie:)

Dziekuje za trafne podpowiedzi:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać probelm?

Ja swoją Hankę odebrałem wczoraj. Motocykl naprawiony i silnik chodzi świetnie. Problemem u mnie okazały się gaźniki, a dokładnie słabe podciśnienie przez co motocykl nie pracował w ogóle na czwarty cylinder, a czasami przerywał na drugim cylindrze. 100km pokonałem na 3 litrach benzyny z prędkością 100-110km/h. Jestem mega zadowolony z regulacji.

 

Niepotrzebnie hybrydy budują. Wystarczy posadzić cię jako kierowcę.

Edytowane przez Saturnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uporalem sie z jednym problemem mam nastepny:P

Poprzedni wlasciciel hondy cbr 600 f3 przerabial ja do stuntu ale troche chyba bez pomyslu bo wszystkie kostki bezpieczniki kable wepchal do airboxa:/ (brak kanalu dolotowego) niedawno odebralem moto od mechanika twierdzi ze mozn z tym jezdzic ale spokojnie..... dzisiaj pogoda taka w miare zrobilem jazde testowa i twierdze ze do dup.... taka jazda teraz fakt 1 - 2 - 3 moto idzie w miare ale 4-5 juz manetke na ful podkrece a tu z ledwoscia 7-8 tys obrotow czy moze byc to przyczyna wlasnie tego ze moto dostaje malo powietrza moto po full serwisie gaznikow i wymianie swiec ustawiona dawka paliwa.... Ewentualnie gdzie mogl bym upchac te wszystkie kostki i kable (pod zbiornikiem paliwa?) Czy sam kanal dolotowy wystarczy czy potrzebne jest jeszcze co te powietrze bedzie zbierac ?

Edytowane przez mariusz1985win
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odebralem moto od mechanika mam kilka rzeczy do ogarniecia moto dostaje za malo powietrza przerobione do stuntu brak kanalow dolotowych z airboxasa same otworki przez ktore ktos tam upchal cala wiaske kabli i przekaznikow:/ (w airboxie)

szukalem na google podobnego przypadku ale nic nie znalazlem, podobne obiawy mam jak moto sie dlawilo z braku powietrza zamontowanie lejka pomoglo ale nie wiem jak zamontowac ten lejek i gdzie:) oczywiscie z tymi wiazkami i przekaznikami mam zamiar sie upora i upchac je gdzies pod zbiornikiem paliwa..

 

do sedna mogl by ktos wytlumaczyc na chlopski rozum jak i gdzie zamatowac ten lejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odtworzyć system doładowania powietrznego (to jest ta plątanina wężyków pod bakiem) tak jak było w oryginale, inaczej motocykl nie będzie miał mocy na wysokich obrotach. Schemat powinien być naklejony na pokrywie airboxa a jak nie to ściągnij sobie serwisówkę.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli te wezyki co sa przy airboxie? bo u mnie chyba..... nie jestem pewien na 100% ale nie ma innych wezykow...

moto na luzie kreci bardzo ladnie w porownaniu jak krecil przed wizyta u mechanika, tylko podczas jazdy cieszko krecic powyrzej 7-8tys obrotow poszukam tej serwisowki na google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem jakiegos zdjecia zeby zobaczyc jak to ma wygladac niestety nie moge znalesc :) zrobie zdjecie swojego airboxu bo nawet nie moge na google znalesc takiego jak to wyglada u mnie :P jak by ktos dysponowal jakimis zdjeciami jak mam podlaczyc ten lejek(to tylko na chwile by sprawdzic czy to moto sie muli z braku powietrza) slyszalem ze ten lejek jakos mozna yeliminowac a moto bedzie normalnie sie zbieralo



wiec tak patrylem teraz niestety tel mi padl i nie zrobilem zdjecia :/

airbox ma z tylu 3 wezyki 2 o srednicy 10mm i 1 o srednicy 20mm te 2 wychodza z tylu jeden po prawej 2 po lewej a ten grubszy jest posrodku podpiety do takiego jakby filterka to chyba pod ten grubszy ten lejek podpinam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...