Skocz do zawartości

Yamaha TDR wyrzuca wodę do zbiorniczka wyrównawczego


Stigy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przyjechał do mnie ostatnio znajomy z TDR'em z przegrzewaniem. Szybkie sprawdzenie układu chłodzenia i widzę że chłodnica pusta a zbiorniczek pełen.

Dolewam wody, sprawdzam czy wywali ją znowu. To samo.

Sprawdziłem korek z innej Yamahy - to samo

No to biorę się za głowicę - uszczelka mocno zniszczona. Głowica troszkę krzywa - szlifuję. Po pomiarach jest ok.

Cylindra nie ruszałem ale ni odstawał o więcej niż 0,03mm od płaszczyzny.

Zdjąłem też cylinder i obejżałem dokładnie tuleję i tłok. Wszystko ok, bez żadnych pęknięć czy dziwnych zużyć. Wymieniłem też uszczelkę pod cylindrem.

Poskładałem i ku mojemu zdziwieniu problem nie minął !!

Trochę nie mam pomysłu co może się tu dziać.

 

 

Liczę na waszą pomoc bo przypadek wygląda bardzo dziwnie...

 

Z góry dzięki !

Edytowane przez Stigy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne pytanie. Przyznam że zastanawiam się nad tym. Ale nie do końca wiem jak to sprawdzić. Jeśli chodzi o części widoczne to dokładnie ją obejrzałem. Ale to nie znaczy że pęknięta nie jest. Może być jakieś pęknięcie w kanałach które są niewidoczne. Tu nie wiem jak to zdiagnozować a nie chcę narażać znajomego na niepotrzebne koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przyjechał do mnie ostatnio znajomy z TDR'em z przegrzewaniem. Szybkie sprawdzenie układu chłodzenia i widzę że chłodnica pusta a zbiorniczek pełen.

Dolewam wody, sprawdzam czy wywali ją znowu. To samo.

Sprawdziłem korek z innej Yamahy - to samo

No to biorę się za głowicę - uszczelka mocno zniszczona. Głowica troszkę krzywa - szlifuję. Po pomiarach jest ok.

Cylindra nie ruszałem ale ni odstawał o więcej niż 0,03mm od płaszczyzny.

Zdjąłem też cylinder i obejżałem dokładnie tuleję i tłok. Wszystko ok, bez żadnych pęknięć czy dziwnych zużyć. Wymieniłem też uszczelkę pod cylindrem.

Poskładałem i ku mojemu zdziwieniu problem nie minął !!

Trochę nie mam pomysłu co może się tu dziać.

 

 

Liczę na waszą pomoc bo przypadek wygląda bardzo dziwnie...

 

Z góry dzięki !

bo tam ma byc plyn nie woda

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...