Skocz do zawartości

Honda vf 750 c magna ( custom ) 86 r. problemy z rozrusznikiem..


Raspi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów i miłośników motocykli. Ratujcie bo sezon rozpoczęty pełnym gwizdkiem a moja Magdalena (vf 750 c 86 r.) grzeje ławę w garażu....Oto problem : zimą padł mi rozrusznik miałem zapasowy więc wymieniałem i kręci bez zarzutu. Okazało się jednak że nie "ciągnie" silnika...rozrusznik pracuje a cylindry ani drgną ... zregenerowałem sprzęgło (rozrusznika) i nic to nie dało..proszę o naprowadzenie na właściwy tok myślenia bo klęknę. (ps. akumulator nie jest pierwszej młodości, czy to może mieć wpływ??jakie powinien dawać wskazania na mierniku?)...wspomóżcie proszę!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że akumulator może być przyczyną Twoich zmartwień. Aby wykluczyć ten wątek podłącz lejce do auta i wtedy zakręć. Jak odpali motór to już wiesz, ze aku leży i kwiczy. Sprawdx to a potem bedziemy dalej mysleć w razie czego.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..Zdjąłem pokrywę i wygląda to tak: rozrusznik kręci, ciągnie tą zębatkę która jest pod sprzęgłem rozrusznika...ale samo sprzęgło i największa zębatka pod sprzęgłem skrzyni ani drgnie...tak jakby sprzęgło rozrusznika się nie załączało...a jak już wczesniej pisałem jest ono zregenerowane!?

 

Jakiś czas temu wymieniłem przekaźnik rozrusznika...czy w nim tez może leżeć przyczyna??(pracuje niby normalnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..Zdjąłem pokrywę i wygląda to tak: rozrusznik kręci, ciągnie tą zębatkę która jest pod sprzęgłem rozrusznika...ale samo sprzęgło i największa zębatka pod sprzęgłem skrzyni ani drgnie...tak jakby sprzęgło rozrusznika się nie załączało...a jak już wczesniej pisałem jest ono zregenerowane!?

 

Jakiś czas temu wymieniłem przekaźnik rozrusznika...czy w nim tez może leżeć przyczyna??(pracuje niby normalnie)...

 

Na czym polegała ta "regeneracja" jeżeli nadal nie kręci wałem ?

Opisz dokładniej cały zabieg proszę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja wyglądała tak że kupiłem komplet rolek, sprężynek i że tak to nazwę "nakładek na sprężynki" (to co było w składzie kompletu do regeneracji w sklepie) i wymieniłem te elementy..bez żadnego rezultatu..w moim sprzęgle nitów niema, są trzy śruby które trzymają wszystko w kupie...

 

Oczywiście, że akumulator może być przyczyną Twoich zmartwień. Aby wykluczyć ten wątek podłącz lejce do auta i wtedy zakręć. Jak odpali motór to już wiesz, ze aku leży i kwiczy. Sprawdx to a potem bedziemy dalej mysleć w razie czego.

 

Trochę mi to zajęło ...ale wreszcie podłączyłem lejce od samochodu do "madzi" i nic to nie dało..te same symptomy.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja wyglądała tak że kupiłem komplet rolek, sprężynek i że tak to nazwę "nakładek na sprężynki" (to co było w składzie kompletu do regeneracji w sklepie) i wymieniłem te elementy..bez żadnego rezultatu..w moim sprzęgle nitów niema, są trzy śruby które trzymają wszystko w kupie...

 

 

 

Trochę mi to zajęło ...ale wreszcie podłączyłem lejce od samochodu do "madzi" i nic to nie dało..te same symptomy.:/

To teraz wypada kupić w Hondzie bieżnię po której biegają rolki i powinno działać

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wypada kupić w Hondzie bieżnię po której biegają rolki i powinno działać

 

Bieżnię tzn. w moim przypadku bieżnią będzie tuleja połączona z zębatką?(będąca na tej samej osi co samo sprzęgło)...i prosił bym o jakiś link do :dobrego sklepu z bebechami do motocykli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...