Skocz do zawartości

Regeneracja stacyjki Wsk M06 - L


jannex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze stacyjką w ww motocyklu. Jak wiadomo, stosowano tam stary typ od Wfm, na tekstolitowej płytce. Cały mechanizm był zdemontowany, wyczyszczony a styki wypolerowane. Wszystko działało pięknie do uruchomienia ładowania..

Mam silnik zmodyfikowany przez wstawienie CDI w związku z czym wszystko jest zasilane z Aq. Problem polega na tym że przednia lampa zaczęła świecić się cały czas niezależnie od pozycji kluczyka chociaż teorytycznie nie dochodzi do niej prąd!!

Nigdzie nie ma przejścia, przynajmniej z na sucho. Zaznaczam, że zapala się razem z silnikiem, na zgaszonym światła są tylko z Ag.

Nie wiążę problemu z przeróbką ponieważ na 100% oryginale było tak samo :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co można Ci poradzić to miernik w dłoń i sprawdzenie gdzie zasilania są, gdzie powinny być a gdzie nie. Schemat instalacji i do roboty.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałeś zrobić nie tak, najpewniej źle podłączone są styki w stacyjce. W oryginalnej instalacji WFM, akumulator zasilał światła pozycyjne przednie i tylne, oraz klakson i ew. STOP (jeśli go zainstalowano). Z prądnicy zasilanie szło na światło długie i mijania z przodu. Ładowanie akumulatora odbywało się poprzez mostek selenowy. Ten niestety miał tę przypadłość, że przy wyłączonym zapłonie, dawał duży prąd zwrotny rozładowujący akumulator. Możliwe więc, że musisz przerobić instalację, bo to właśnie w tym miejscu może występować upływ prądu, powodujący zasilanie lamp. Ale tak jak napisał monter, trzeba wziąć miernik i wszystko posprawdzać. Jak się zmienia sposób zasilania instalacji to nie ma co się dziwić, że wyłażą takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyłapałem dziwną przypadłość bo na zgaszonym silniku wszystko działa ok, dopiero po zapaleniu dzieją się kwiatki. Tzn w pozycji wyłączone zapalam silnik i elektryka normalnie działa tylko zasilana z prądnicy - im więcej gazu tym jaśniej a w pozycji włączone mijania działa tak jak zaplanowałem czyli aq zasila światła a prądnica ładuje aq przez regulator napięcia. Szukałem z miernikiem i nie mogę znaleźć nic nieplanowanego. Jutro szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...