Skocz do zawartości

Tylny amortyzator GSF600 Bandit


mla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie...

 

Jeździłem sam, napięcie wstępne sprężyny na max - i było dobrze.

 

Teraz doszedł plecaczek - i tył siada, a czasem nawet dobija.

 

Słyszałem, że w banditach to powszechne, ale...

 

...co z tym cholerstwem zrobić???

 

1- wyjąć sprężynę - utwardzić - zamontować? Da się tak ( nigdy nie rozbierałem tylnego amorka )? :roll: :roll:

 

2 - zastosować element z innego moto ( gdzieś słyszałem o GSXR1000 ) - tylko nówka kosztuje górę złota, a używka to loteria. :P :D

 

3 - dorobić krótsze podciągi ( takie dwie blaszki łączące amor z wahaczem ) - ale amor dalej będzie miekki. :buttrock: :P

 

 

Poradźcie coś, pls. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

pozdr, :D :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem co ty śmigam od dłuszego czasu banditem i z tyłem ma problem, szczególnie z pasażerką.

Co do przodu to zmieniłem spręzyny na progresywne od tdm-a 850 i olej na 15w no i pomogło obecnie jest oki.

co do tyłu to jak narazie dotoczyłem podkładkę 10mm pod spreżyne, która troszeczkę pomogła ale to jeszcze nie to, no i jak narazie to szukam czegoś ciekawego, jeśli byś cośmiał to daj znać

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie piszecie , a jak ma sie sprawa z utwardzeniem ? jakieś wyżarzanie sprężyny ?

jezdziłem banditem i do przodu dałem sprężyny od rf 600 , wczesniej miałem 6 cm tulejki i gesty płyn było troche lepiej ale i tak nie to o co chodziło , z tyłem miałem to samo co wy i wszyscy mi mówiłi ,żeby wziąć komplet uzywany z jakiegoś innego , w końcu sprzedałem moto bez wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam Bandita 600 juz 3 rok i mialem podobne jazdy z tylnim amorkiem:(

Problem rozwiazalem tak ze wstawilem amortyzator z GSX-R 750 z roku 95. Pasuja tylko amortyzatory z rocznikow od 92 do 95 wlacznie!!, gdyz w poznieszych latach zbiornik z gazem byl mocowany do amora co przeszkadzalo w jego zamontowaniu do bandyty!! Po zalozeniu tego amortyzatora tyl moto idzie troche do gory ale nie przeszkadza to zbytnio w jedzie. Koszt calej opercji czyli amortyzatora to 100 euro!! Wiem ze taki amortyzator w Polsce jest drogi ale wrazenia z jazdy sa piorunujace!!

 

Drugi sposob o jakim slyszalem to zalozenie sprzezyny z Bandita1200 podobno jest super!!

 

Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...