Skocz do zawartości

silnik malowanie odnowa odrestaurowanie


gumi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale ty nie potrzebujesz roztworu pięciotlenku fosforu :) Nie uda się bo zareaguje z wodą tworząc kwas (cholernie energicznie i lepiej trzymać się na dystans). Ty potrzebujesz soli wytwarzanych przez ten właśnie kwas. Nie myśl węc jak uzyskać roztwór niemożliwy do uzyskania :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w tym linku co już masz :) Jest gotowy przepis na fosforanowanie

 

ed. w rozpuszczalniku takim do farb? np?

:laugh:

o rany. Jak dalej tak eksperymentowałbyś to za jakiś czas w wiadomościach pokazaliby zdjęcia z podpisem:

Ta dymiąca dziura w ziemi była kiedyś warsztatem słynnego badacza Kubygsx-a. Widac coś odkrył, ale przesadził w ilości :)

 

ed2 jak bedzie pisało coś wsypać do rozpuszczalnika to tam chodzi o wodę :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie był do farb. Coś lepszego niż nitro :D

Widocznie szedłem w złym kierunku. Dla pewności spytam, woda destylowana czy zwykła?

 

Ano kiedyś mogłem zostawić taką dziurę po sobie. Testowałem pompę paliwa nad miską z benzyną, nastąpiło małe zwarcie na obwodzie :D

 

Ale nie tylko z chemią się bawię.

 

Jeśli kolejne eksperymenty mnie nie zabiją, być może pokażę na forum moje wnioski patentowe dot pojazdów w dziale ,,chwalę się", choć widzę że ostatnio bardziej pasują wpisy o zakupie kasków :P

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chemii to generalnie wyłącznie woda destylowana :) Im mniej ma innych składników tym lepiej.

Ale to tylko teoria. Gdybyś robił jakąś miksturę typu Bourbon (ja lubię czasami troche wypić :icon_razz: ) to może się okazać że woda może być z jakiegoś strumyczka i reakcja może być w drewnianej beczce

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chemii to generalnie wyłącznie woda destylowana :) Im mniej ma innych składników tym lepiej.

Ale to tylko teoria. Gdybyś robił jakąś miksturę typu Bourbon (ja lubię czasami troche wypić :icon_razz: ) to może się okazać że woda może być z jakiegoś strumyczka i reakcja może być w drewnianej beczce

Same dobre rzeczy, szkoda że nie mogę teraz pić :( Może po niedzieli popatrzę na mixy wg proporcji z linku. Zobaczymy jak pójdzie.

 

PS Jak to dobrze, że jest forum. Pewnie męczyłbym się z tym kolejne pół roku :)

 

Jeszcze jak mi powiesz jak zaprojektować turbinę Tesli o wydajności 90% będziesz moją idolką :P

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bnuc jakim sprzętem malujesz jeśli mogę spytać? Ile gram zużyłeś na taki silnik?

Nie zajmuję się bezpośrednio malowaniem, ale pracujemy na WAGNERZE, natomiast ile zostało zużyte farby to ciężko mi powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuję się bezpośrednio malowaniem, ale pracujemy na WAGNERZE, natomiast ile zostało zużyte farby to ciężko mi powiedzieć.

 

Właśnie wagnera chciałem kupić w zeszłe wakacje. Widzę, że sprzęt dobry. Muszę zmienić swój bo nieco barankuje a i zawór połamałem.

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jak mi powiesz jak zaprojektować turbinę Tesli o wydajności 90% będziesz moją idolką :P

 

Turbiny Tesli nie musisz projektować, bo zrobił to właśnie Tesla :) Jest wynalazkiem z typu tych gdzie potrzebna jest wiedza wcale nie z mechaniki maszyn.

Nie upowszechniła się bo przeciętny mechanik nawet w dzisiejszych czasach nie rozumie zasady jej działania. Nie ma tłoków, cylindrów, wirników z łopatkami itp. Tzn nie ma w niej czegoś na co może naprzeć jakiś czynnik roboczy, cos uderzyć żeby popchnąć. I taki chłop jeden z drugim nie kuma dlaczego to działa :) Ja znam np. mechanika który zaofiarował że zdecydowanie podniesie moc mojej SV-ki w prosty sposób. Dorabiając jeden czy dwa pierścienie, a to w/g niego będzie równoważne z powiększeniem pojemności z 650 na jakieś 900 przy jednym pierścieniu i conajmniej 1200 przy dwóch pierścieniach. I weź takiemu wytłumacz jak działa turbina Tesli.

90 % byłoby kosmicznym osiągnięciem i szczerze wątpię że jest możliwa. Sprawnośc tej turbiny i tak nie jest najgorsza.

A jedyne co w/g mnie pozostaje to jedynie eksperymentowanie ze średnicą wirników (dysków) i ich wzajemną odległością i konkretnym zakresem obrotów, skupiając się na jakimś konkretnym czynniku który ją będzie napędzać. Mznaby pewnie kilka % sprawności dodać. Nie obliczysz tego bo nie ma żadnego modelu matematycznego przydatnego do tego celu. Są wprawdzie jakies równania adhezji gazów z inymi ciałami, ale bardzo mało przydatne w przypadku tej turbiny która tak ciebie interesuje.

 

Generalnie Tesla miał niesamowity dar widzenia wszelkich zjawisk jakie nas otaczają, genialny człowiek. Jest też wiele wynalazków przypisywanych Tesli, ale mających raczej związek bardziej z tym moim mechanikiem od SV-ki :)

Turbina jest niewątpliwie jego dziełem.

 

Kuba na początek muszę znać, ciśnienie dynamiczne i statyczne czynnika zasilającego. 90% nie powinno być szczególnym osiągnięciem.

 

A jaka jest różnica pomiędzy ciśnieniem statycznym a dynamicznym ?

I co jesteś w stanie obliczyć znając jej wartości (już nie istotne jaki rodzaj tego ciśnienia :) )

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka, akurat ta turbina jak kilka innych wynalazków tesli jest opisana i można ja przeliczyć. Używa się jej obecnie coraz szerzej w bardzo małych elektrowniach. Kolega ma dość sporego hopla na punkcie tesli, prosił żebym powtórzył te pytania. Mówił że pewien "rusek" doszedł do perfekcji jesli chodzi o te turbiny, podobno jest film na youtubie który to pokazuje, ale jeśli znajdzie się zainteresowanie tematem to kuba napisze.

 

Co do ciśnień różnica jest diametralna dzięki temu ze je rozróżniamy dało się praktycznie do perfekcji doprowadzić np. gaźniki. Możemy tworzyć turbiny z zmienia geometrią itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją możesz przeliczyć? Gdzie ten wzór? Jak sobie wyobrażasz zmienna geometrię w turbinie Tesli?

A na Youtube widziałam kiedys filmik z prawdziwym perpetum mobile zrobionym z pralki i koła od roweru. Działało :laugh:

Co do rosjanina biegłego w konstrukcji turbiny Tesli nie wątpię że może jakiś być naprawdę.

Tylko że rosyjska natura jest zgoła inna niż amerykańska. Historia wyścigu na księżyc np. Amerykanie: tysiące ludzi, wzory, próby i efekt: rakieta wybucha.

Rosjanie: ulepa na oko i efekt: rakieta wybucha

:laugh:

i tak przez kilka lat

Tyle że rosjanie w pewnej chwili więcej lepili na oko.

 

Marynarka jej Królewskiej Wysokości, kraju w którym mieszkam ma na kilka okrętów wojennych napędzanych tą turbiną. Kosztowały gigantyczną ilość monet te okręciki. I jedyne co wiadomo to tylko to że po próbach morskich nawet sami budowniczy tychże jednostek zdziwili się mocą jakie rozwijają turbiny. Zanim zrobili próby, nie byli w stanie obliczyć sprawności.

 

ps. oglądałam kiedyś bardzo ciekawy film o technice rakietowej. Film amerykański w którym amerykanie :) zachwalali jakiś rosyjski silnik.

Tak potęzny mocą, sprawnością i skromnym wymiarem jaki im się nawet nie śnił. Był to właśnie efekt rosyjskiego lepienia. Nic nie było obliczane tylko budowane, próba i bummm :) Aż w pewnej chwili udało się, nic nie wybuchło :)

I amerykanie zakupili całą serię tych silników które zostały właśnie z czasów wyścigu na księżyc.

Przy pierwszej próbie na hamowni tegoż silnika nawet nie osiągnęli jego nominalnej mocy, bo zaczął rozrywać tą hamownię na której badano poprzednio najpotężniejsze silniki amerykańskie

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...