Skocz do zawartości

Yamaha tzr 50 - nie odpala


rmieszkalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z yamaha tzr 50 , motor ładnie palił , wszystko było ok dopóki mój dziadek nie połączył wężykiem dwóch punktów wychodzących z krućca (widoczne na zdj) , wtedy odpalil moze na 3 sek , zgasł , i teraz nieda się go odpalić , coś tam łapie , ale nie odpali , iskra jest dobra i wszystko inne wydaje się dobre , wcześniej na tym jednym punkcie byl wężyk , ale nigdzie nie podpięty (takiego juz kupilem) a na drógim nic nie było , świeca zlana , czyściłem ale bez skutku , co mogło się uszkodzić ?

post-51294-0-64861400-1363203772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być połaczone z dodatkowym air boxem którego nazwy sobie nie przypomnę ale jest to plastikowy zbiornik na powietrze, które wypycha wracający tłok. Jeśli motocykl pracował bez tego to znaczy, że ktoś regulował z gigantycznym lewym powietrzem i po zatkaniu tego nie ma opcji żeby normalnie pracował. Musisz to doprowadzić do oryginały a potem od nowa wyregulować.

Czerwony silikon na pokładzie każe myśleć, że masz tam więcej takich rodzynków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o YEIS, czyli komorę kompensacyjną, gdy membrany się zamykają to rozpędzona mieszanka nie cofa się w gaźnik i nie pulsuje tylko trafia własnie do ów komory. Gdy tłok idzie ku górze, membrany się otwierają i mieszanka zgromadzona w zbiorniku kompensacyjnym dostaje się do skrzyni korbowej. Zaślep te dwa króćce i próbuj odpalać.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że te króćce są poprostu oryginalnie zaślepione (niema w środku otworów) , przypomniałem sobie żę w tym samym czasie zmienialem żarówke , ale na odpalonym moto , gdy zgasilem to niechcial juz zapalic , dzisiaj wyktęciłem tą żarówke ,ale dalej nie odpala :/ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem świece , wszystko bylo ok przez 2 min , puźniej sie przejechałem , wkręcał sie ale po chwili zgasł , nawet jak gazowałem i nie chciał odpalić , odczekałem 10 min , zapalił , ale ta sama sytuacja ... Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na kruccu powinno byc podlaczone wezykami do cylindra :) zadanie tego cuda jest takie ze ogrzewa ono mieszanke ktora podaje gaznik dla lepszej pracy silnika.

Zacznij od wyczyszczenia gaznika, sprawdz czy czasem nie zacielo Ci sie ssanie i wymien swiece na nowa. AM6 to zadna filozofia... musi dzialac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...