Skocz do zawartości

luz na 4 biegu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema,

 

jako, że ostatnio pogoda dopisuje, nie mogłem się powstrzymać, i zapewne jak większość z Was wybrałem się terroryzować ruch miejski. Wszystko szło pięknie do momentu gdy wyprzedzałem długi ciąg samochodów i przy zmianie z 4 na 5 bieg znalazłem LUZ. Po "dociśnięciu" dźwigni bieg wszedł, nie mam pojęcia jak to się stało.

 

Czy macie jakieś możliwe sugestie ??

 

moto to cbr 900 sc 33

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo - więc podpinam się pod temat.

 

Ja mam akurat sprzęgło hydraulicznie - wymieniłem płyn, odpowietrzyłem układ i wszystko zaczeło działać. Nie wiem czy naprawiłem to czy to tylko chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

przy zmianie z 4 na 5 bieg znalazłem LUZ. Po "dociśnięciu" dźwigni bieg wszedł, nie mam pojęcia jak to się stało.

Po prostu jeden bieg już wyłączyłeś, a sprzęgło kłowe drugiego nie zazębiło się w pełni. Stawiam, że mało zdecydowanie wbijałeś tę piątkę. Domyślam się, że jak już wlazła, to zrobila to z mało przyjemnym odgłosem? :rolleyes:

Edytowane przez nem tudom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak by się stało, lecz zobaczyłem, że obroty spadają więc na wszelki wypadek, podwyższyłem obroty, żeby nie poszło po zębach. Ale żeby luz na 4 ?? jak by ten tir był bliżej, lub jechał szybciej, to już nie zdążył bym poprawić tej piątki. Mam wrażenie, że luz w tym miejsu to rzecz raczej niespotykana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...