Skocz do zawartości

Motocykl dla 2 facetów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukamy wraz z kolegą rozwiązania problemu dot. zakupu motocykla. Obaj zrobiliśmy prawo jazdy kat. A zeszłą jesienią i nie mamy doświadczania wykraczającego poza skutery i kurs.

 

Ja: 190 cm wzrostu i w pełnym rynsztunku 90 kg.

On: 190 cm i 80 kg.

 

Problem jest taki, że w tym sezonie albo kupujemy jeden wspólny motocykl, albo 2. Celem są wspólne wyprawy (spokojna turystyka szosowa), w tym roku Polska, w następnych trochę dalej.

 

Czy z perspektywy naszych gabarytów i nikłego doświadczenia zakup jednego moto na ten sezon ma sens? (w przyszłym roku doszłaby do tego druga maszyna). Docelowo mamy jeździć na dwóch. Niestety, tegoroczny budżet to ok. 9 tys. w przypadku 1 maszyny i po ok. 5 tys. w przypadku dwóch. Czy zatem lepiej kupić na razie 1 lepsze, nowsze moto do wspólnej jazdy na jednej kanapie czy od razu 2, ale gorsze i starsze?

 

Uprzedzamy, że motocykla nie będziemy malować na tęczowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim zdaniem mnie uspokoiłeś...

Przy waszych gabarytach celował bym w coś a`la turystyczne enduro i tak:

opcja słabsza: DR650, KLE, starszy Transalp, Dominator, XTZ

opcja mocniejsza: TDM 850, DR BIG, XTZ super tenere, może Afri z pierwszych lat za 5000zł dorwiecie, lub z innej beki XJ900 Diversion,

kieruję się gabarytami, sądze, że motocykle te nie są aż tak jadowite by rosły choć początkujacy facet sobie z nimi nie poradził.

 

opcja na 2 osoby to chyba tylko dobry sowiet, albo do roboty i zrobić wkładając serce, śmigać po zlotach, spać w koszu i pić duuuuuużo browaru :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam KLR 650, za 5k dostaniecie coś koło 98 rocznik. Tylko przy takich sprzętach(jedno cylindrowe enduro) musicie patrzeć czy jest zadbany - woda w oleja, czy kopci, sprzęgło, amory itd.

 

Dodam, że jeśli jeździliście do tej pory skuterami, to nawet te 48KM w DR czy KLR, będzie naprawdę na początku ciężko Wam ogarnąć, jak dla mnie to za dużo na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden motocykl dla dwóch facetów....to nie przejdzie. Chłopaki kupcie sobie dwa tańsze sprzęty. Po pierwsze prędzej czy później się o to moto pokłócicie. Po drugie za 9tyś nie kupisz motocykla na tyle dużego,że będzie Wam wygodnie.

 

To tak jakbyście jedną dziewczynę mieli na spółę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyście jedną dziewczynę mieli na spółę...

 

Akurat kobietą łatwiej się podzielić niż jednym motocyklem :D

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 2 moto.

 

Myślę, że TDM 850 to kiepski wybór. po pierwsze za tą kasę będą paści. A po drugie to jednak na początek chyba ciut za dużo. Miałem 900 i na pewno na pierwsze moto niepolecałbym. Na kolejne jak najbardziej :)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Do tej pory myśleliśmy o XJ 600 albo czymś podobnym, co mogłoby nam przez ten sezon służyć do nauki jazdy, indywidualnych przejażdżek i jakiegoś wspólnego wypadu po kraju. Jeśli chodzi o turystykę to tak by udźwignąć nas i kufry z niewielkim bagażem, podróżując głównie po asfalcie, ale lekki szutr (dojazd do jeziorka) też mógłby się pojawić.

 

Wówczas ten by został dla któregoś z nas i w przyszłym roku na wiosnę kupilibyśmy drugi.

 

Do rozwiązania z dwoma motocyklami myślę, że moglibyśmy trochę dołożyć i kupić coś za koło 6 tys.

 

BTW a co myślicie o starszym GS 650? I czy egzemplarze za 6-7 tys. w ogóle warto oglądać jeśli chodzi o ich stan, zużycie i awaryjność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RudyXJ rzeczywiście GS nie poraża wymiarami,ale co w tych pieniądzach będzie pasowało...chyba tylko jakieś Enduro. Ja bym wybrał GSa bo na początek to w sumie fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie 2 osobne moto. Np chyba, że laskę też macie wspólną i potraficie pogodzić się z tym, że ujeżdżacie na zmianę :biggrin:

 

A poważnie mowiąc, przy takim gabarycie i zdrowym rozsądku polecam dwa typy: CB 500 lub XJ 600 diversion. Oba nadają się na pierwsze moto. Do spokojnej turystyki wystarczą, nie są za małe gabarytem no i przede wszystkim za 6 tysi można znaleźć moto w dobrym stanie. A i w eksploatacji są nie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być też jakieś szuterki to trampek, KLE, Pegaso?

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...