Skocz do zawartości

Torba na tył + siatka stalowa(?)


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad torbą na tył, aktualne rozwiązanie plecak+ standardowa siatka powoduje przy ekstremalnych winklach przesuwanie.

 

Wpadła w oko firmy metro:

http://allegro.pl/torba-centralna-metro-sakwa-na-tyl-trip-i3046447547.html

 

Używa ktoś?

 

 

I mam drugie pytanie:

Nieraz moto z bagażem trzeba zostawić pod sklepem i żeby było to w miarę bezstresowe przydałoby się coś takiego:

http://allegro.pl/pacsafe-55-siatka-stalowa-na-plecak-nowosc-2013-i3072581198.html

 

Niestety cena jest kosmiczna, ma ktoś pomysł jak by to samemu zrobić?

Linkę w osłonie możnaby kupić w praktikerze - ale jak to spleść, połączyć?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję pomysłu.

 

Mam już linkę w gumowej osłonie, pomysł jak to spleść ale nie wiem jak to połączyć.

Na razie jedyne co przychodzi do głowy to coś takiego;

zacisk_do_linki_4.jpg

Ale to zwiększy wagę a także obawiam się, że może porysować owiewkę a także podejrzewam, że po pewnym czasie od warynków atmosferycznych będzie brudzić za każdym dotknięciem.

Potrzebuje coś żeby zrobić pętlę lub połączyć dwie linki.

 

Macie może jakiś pomysł?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z tymi malymi cybantami odpada bedzie to wygladac jak totalna wiocha a dwa sruby porysuja ci blotnik do tego przydaly by sie takie zlaczki z deraluminium ale jak ten system sie nazywa to zapomnialem . I do tego jest specjalna zaciskarka wiec pomysl odpada , proponuje wybrac sie do duzego sklepu metalowego moze oni cos maja .

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Ci poszukać jakiegoś używanego kufra?

Masz jakiś stelaż z tyłu?

Kufry, tyle że niestety mniejsze - około 30L kupisz w podobnej cenie.

http://allegro.pl/kufer-centralny-t-ray-sw-motech-standardowy-28l-i3059142534.html

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,napisze tak...jeszcze nie miałem przypadku żeby ktos dobierał sie do bagażu, używam często torby na bak i tu uwaga żeby zwracać uwage na siłę magnesów bo ja w swojej wymieniłem na neodymowe , używam również zwykłej gumowej siatki, mysle że nie ma co przesadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie w erze allegro i praktikerów znajdę sklep stalowy, ale to dobry pomysł bo, to kwestia gustu, ale uważam, że kufer nie pasuje do mojego moto. Jest praktyczny ale cóż na to laski na chodnikach ?:)

 

Chodzi mi o zabezpieczenie bagażu na czas np. na wejście do sklepu po bułki, do muzeum itp. żeby z całym bagażem się nie tarabanić.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemność z jazdy też trzeba mieć :)

Cos a'la klimat z filmu "Freebird - Wolny ptak" ;)

 

Tak jak tutaj(daj na przybliżenie rosna magiczne muszrumsy :) ) - plan na karimatę i namiot był łańcuch + kłódka, niestety po pewnym czasie taki patent niesamowicie brudzi ręce, a wiadomo jak to w trasie i w dziczy z myciem się. Do tego tak czy inaczej plecak z ciuchami i żarciem trzeba było ze sobą nosic ew. ryzykować utratą gaci na zmianę.

 

bikepics-2528987-800.jpg

 

 

jak cos sie uda wymśleć dam znać, jak cos wymyślicie - dajcie znać proszę.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tank baga i nie lubię go wozić na zbiorniku ale bez problemu mieści się na miejscu pasażera przymocowany siatką "ośmiorniczką". Jej rozpięcie można zabezpieczyć od spodu ogona małym łańcuchem rowerowym przeplecionym przez siatkę (o takim np: http://allegro.pl/zamek-rowerowy-kellys-kls-cord-ambike-pl-i3101358737.html), normalnym zamkiem do moto lub u-lockiem (ale ten może hałasować w trakcie jazdy) którego później używasz do zabezpieczenia motocykla. Jak koniecznie chcesz możesz spiąć zamek głównej komory dodatkowo małą kłódką - pod warunkiem, że zamek jest podwójny - ale mi by się nie chciało tego zamykać i otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...