Skocz do zawartości

wybór motoru z mniejszymi gabarytami


Kamillek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak wspominałem to ma byc choper/cruiser więc takie gs500 czy inne odpadają

Horb - więc co skręca twoim zdaniem i hamuje ??

 

No na pewno żaden z tych, które wymieniłeś :)

Żebyś źle nie zrozumiał - Horbowi chodziło o to, że jakieś nakedy, turystyki, sporty itd. dużo lepiej składają się w zakręty, lepiej przyspieszają, hamują itd. niż choppery/cruisery.

Tak jak jednak napisałeś - ma być tylko chopper -szukaj więc tego co Ci się podoba.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Panowie, zgadzam się, lecz to ma być do spokojnej rekreacyjnej jazdy, nie potrzebuje nadmiernych osiągów czy super kontroli w zakrętach, dlatego tak myslę nad tym choperem

 

Ale to mija się z Twoimi obawami z kilku postów wyżej, mianowicie obawiałeś się czy 40KM to nie za mało.

Poza mocą bierz pod uwagę moment obrotowy i jego przebieg - ma to bardzo duże znaczenie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie mija filipr - jesli często będę jezdzic we dwóch to drag będzie za słaby - stąd te moje spostrzeżenia :) jednak to tylko 40 kucyków, lecz ładny jest ten DS tylko szkoda że taki słaby, a na 1100 to brak funduszy

 

a pytanie co do przebiegu - jaki ma być maksymalny ??? jak z nim jest ?

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebiegiem jest tak, że raczej nie masz co patrzeć na stan licznika, chyba że trafisz sprzęt od 1 właściciela z historią serwisową. Trzeba patrzeć na stan sprzętu a przede wszystkim na oględziny zabrać kogoś kto ma o tym pojęcie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie mija filipr - jesli często będę jezdzic we dwóch to drag będzie za słaby - stąd te moje spostrzeżenia :) jednak to tylko 40 kucyków, lecz ładny jest ten DS tylko szkoda że taki słaby, a na 1100 to brak funduszy

 

a pytanie co do przebiegu - jaki ma być maksymalny ??? jak z nim jest ?

 

Niestety żyjemy w kraju gdzie przebieg zna tylko sam motocykl. Jak coś nie jest od 1 właściciela i nie ma ksiązki serwisowej to jest to zupełna niewiadoma. Większość moto u nas ma góra 30 tys km bez względu na wiek i rodzaj motocykla.

 

 

No na pewno żaden z tych, które wymieniłeś :)

Żebyś źle nie zrozumiał - Horbowi chodziło o to, że jakieś nakedy, turystyki, sporty itd. dużo lepiej składają się w zakręty, lepiej przyspieszają, hamują itd. niż choppery/cruisery.

Tak jak jednak napisałeś - ma być tylko chopper -szukaj więc tego co Ci się podoba.

 

Pozdr.

F.

Dokładnie o to mi chodziło :)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

trochę brzydziej wygląda z tą wąską ;) no ale kwestia gustu , jestem na tym forum bo potrzebuję fachowej porady, gdybym był znawca bym nic nie pisał.

no tak mi mówił jeden znajomy by do miasta kupować lepiej z chłodnicą

co do jazdy to jestem amatorem, jeździłem troche na motorach ale własnego nie miałem

 

 

...Shadowka - jaka by nie była, jest jak sądzę dobrym wyborem... za tę kasę znajdziesz C2 - wprawdzie jeszcze na łańcuchu (osobiście jestem zwolennikiem kardana), ale sądząc po komentarzach innych, nie jest to dramat. Osobiście jestem zdania, że pierwsze kroki lepiej stawiać na czymś mniejszym (mniejsza masa, mniejszy problem z manewrowaniem na postoju i przy mniejszych prędkościach) - np. Virago 535, którą mogę polecić z pełnym przekonaniem, jednak pewnie taką opcję zdążyłeś już wykluczyć, skoro wskazujesz na większe "zabawki".... i nie jest prawdą, że "siłownia nie ma nic do rzeczy, jeśli chodzi o motocykle" (ktoś wcześniej to sugerował)... otóż ma - i to bardzo wiele, przy braku doświadczenia, a także w co bardziej streujących sytuacjach, jeśli się zdarzą. Zdarzy Ci się zapewne zaliczyć też niejedną glebę - wtedy będzie miało to znaczenie tym bardziej. Podpisuję się pod poleceniem lektury - "motocyklista doskonały", proponuję też rozważyć kurs dokonalący na torze - koszt relatywnie niewielki, pożytku sporo, a i zabawa dobra.

Edytowane przez reivz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DS1100 też się nie grzej. Może i dobrze wyglądają ale nie jadą prawie wcale. Padaczka straszna, do tego nieprzemyślana konstrukcja, jedna z wad tego motocykla zwykle kończy się naprawą w okolicy 8 tys zł. Do tego kiepskie zawieszenie które wygina się nawet bez wypadku, ot tak, w wyniku uzytkowania. Virago to lepsza opcja bo ma ten sam silnik jeszcze przed popsuciem przez fabrykę. Kawasaki raczej nie prezentuje ładnych i mądrych chopów więc zostaje Intruz. 800-tka już ma niezły wygar, wciąga nosem DS1100. Motocykl nieduży więc nie martwisz się o gabaryty. Ze wszystkich najładniejszy bo ma najmniej śmieci udających prawdziwe części, silnik też zgrabny a nie na siłę wpasowany w sylwetkę motocykla. Prosty w obsłudze.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim, i co ? Minął tydzień a tu : ani be ,ani me ,ani....pocałuj mnie w d..........Jeżeli znasz jakieś, fakty to się podziel. Jeżeli to była pomyłka ,też warto sprostować.

Chyba, że zaczniemy opowieści jak to często psuje się "dusza" i "legenda", pewnego legendarnego motocykla z duszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Planuję (a właściwie w imieniu ojca) zakup pierwszego poważnego choppera czy cruisera. Jeżdzę tylko motocyklami enduro i o tych maszynach nie mam pojęcia więc byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pierwsza kwestia to wymiary- ojciec ma ok 160cm wzrostu więc motocykl nie może być za dużych gabarytów żeby był wygodny.

Przymierzał się tylko do yamahy drag star 650 i bardzo mu przypadła do gustu.

Na uwadze mamy głównie dwa sprzęty- shadow 750 i drag star 650. Wiem, że w internecie nie brakuje porównań tych dwóch motocykli, ale co temat to inne opinie. Wiadomo- jednemu przypasuje honda, innemu yamaha.

Myślę, że trasy będą krótkie- raczej dla relaksu niedaleko domu, ale też czasem 100-200km, nie więcej.

Jak wspominałem- nie znam się na tego typu motocyklach i przeglądając aukcje mogę się sugerować tylko wyglądem.

Jest firma, która ma kilkadziesiąt chopperów na sprzedaż, ale chyba skupię się tylko na ofertach prywatnych z wiadomych powodów.

Co do ceny- planuję maks. 11-12tys.

Liczę na zainteresowanie z waszej strony ;)

Edytowane przez lukas90MX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję (a właściwie w imieniu ojca) zakup pierwszego poważnego choppera czy cruisera. Jeżdzę tylko motocyklami enduro i o tych maszynach nie mam pojęcia więc byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pierwsza kwestia to wymiary- ojciec ma ok 160cm wzrostu więc motocykl nie może być za dużych gabarytów żeby był wygodny.

Przymierzał się tylko do yamahy drag star 650 i bardzo mu przypadła do gustu.

Na uwadze mamy głównie dwa sprzęty- shadow 750 i drag star 650. Wiem, że w internecie nie brakuje porównań tych dwóch motocykli, ale co temat to inne opinie. Wiadomo- jednemu przypasuje honda, innemu yamaha.

Myślę, że trasy będą krótkie- raczej dla relaksu niedaleko domu, ale też czasem 100-200km, nie więcej.

Jak wspominałem- nie znam się na tego typu motocyklach i przeglądając aukcje mogę się sugerować tylko wyglądem.

Jest firma, która ma kilkadziesiąt chopperów na sprzedaż, ale chyba skupię się tylko na ofertach prywatnych z wiadomych powodów.

Co do ceny- planuję maks. 11-12tys.

Liczę na zainteresowanie z waszej strony ;)

Przeczytaj ten temat od początku i uzyj wyszukiwarki bo opisane są prawie wszystkie maszyny, zarówno plusy jak i minusy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...