Skocz do zawartości

wybór motoru z mniejszymi gabarytami


Kamillek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NADMIENIAM NA WSTĘPIE ŻE NIE ZNALAZŁEM PODOBNEGO TEMATU Z MOIMI KRYTERIAMI WIĘC ZACZYNAM NOWY, I MOŻE SZANOWNY ADMINISTRATOR NIE USUNIE TEGO

Mam 24 lata ; 177cm ; 76kg

Chopper za ok 10000 zł, z moimi gabarytami co możecie mi polecić ? intruder 800 ? virago 750 ? za duże one czy za małe ?

i druga kwestia : podobno szukać mam motorów z chłodnicą , wiem że ma ją suzuki napewno i honda bodajże, w yamaha w żadnym modelu jej nie widziałem, jako że na podlasiu takich owych długich fajnych tras nie ma to czasem bym pokręcił się po mieście , i aby nie przegrzać silnika to musi być ta chłodnica ? czy nie zważać na to i brać który sie podoba ?

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e e, może nie jestem duży ale na siłownie chodzę od dwóch lat , z przerwami 5 napewno będzie więc dałbym utrzymac motor :) ktoś sie wypowie jeszcze ? zabieram się do czytania

btw. przeczytałem i trochę a nawet bardzo mało się dowiedziałem, inny pułap cenowy, inne wymagania, inne predyspozycje

 

pytanie z innej beczki, mogę dostać link forum gdzie będę mógł się czegoś dowiedzieć ?

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 24 lata ; 177cm ; 76kg

Chopper za ok 10000 zł, z moimi gabarytami co możecie mi polecić ? intruder 800 ? virago 750 ? za duże one czy za małe ?

 

Nie łapie w czym tu kłopot. Nie masz 150 cm wzrostu żeby się martwić że jakieś moto jest za duże.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do motorów, podejrzewam że lepszy jest wał kardana niż łańcuch ? odpowiem że będą też drogi gdzie jest żwirówka jeśli to ma znaczenie.

jeśli mam się skupić na jednym konkretnym modelu i go szukać możecie mi pomóc ?

- kawasaki - podobno lepiej w nie nie wchodzić... ?

- honda - dobra ale droga, nie wiem czy za tą cene coś znajde sensownego ?

- suzuki - intruder szkoda że ma taką wąską opone z przodu, marauder ma niestety ten łańcuch

- yamaha - drag star czy virago - nie mają chłodnicy, zważać na ten element czy nie ma sensu ?????

prosze o pomoc

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilek - poczytaj najpierw forum, zanim zaczniesz pisać takie pierdoły. Podejżewam, że nikt nie ma nawet ochoty wypowiadać się w tym poście czytają Twoje wypociny. Stary, chodzenie na siłownie nijak ma się do motocykli! Mam kupmelę, która waży 54 kg i jeżdzi 315-sto kilogramowym sprzętem!

 

Najważniejsze pytanie: jakie masz doświadczenie na moto? Ile km? Na jakich motocyklach jeździłeś wcześniej?

Zaciekawiła mnie też teoria na temat chłodnic :banghead: No i co Ci przeszkadza wąska opona w intruderze? To w końcu chopper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę brzydziej wygląda z tą wąską ;) no ale kwestia gustu , jestem na tym forum bo potrzebuję fachowej porady, gdybym był znawca bym nic nie pisał.

no tak mi mówił jeden znajomy by do miasta kupować lepiej z chłodnicą

co do jazdy to jestem amatorem, jeździłem troche na motorach ale własnego nie miałem

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillek tak jak wyżej napisano wga, wzrost i siła nie mają większego znaczenia. Także rozwiązania są różne i większość się sprawdza. Kup to co Ci się podoba i ile starczy Ci umiejętności (i kasy). Każdy motocykl ma swoje + i - . Nie sugeruj się sterotypami tylko dokładnie sprawdź konkretny egzemplarz. Każdy z zarzutów,posiadacze danego modelu odrzucą. np brak chłodnicy...a jeżdżą w gorących stanach USA i co,............i nic. Wał też trzeba obsługiwać a ew remont wychodzi drogo. itd......

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę brzydziej wygląda z tą wąską ;) no ale kwestia gustu , jestem na tym forum bo potrzebuję fachowej porady, gdybym był znawca bym nic nie pisał.

Jeżeli wiesz że wąska jest brzydka to po co nas pytasz co ma się tobie podobać? Tutaj każdy kupił to co chciał, w czym się zakochał i w ogóle nie przejmuje się co ktoś inny o tym może pomyśleć. Jeżeli już to pytania typu: dzwonią zawory, coś grzechocze stuka i puka, nie chce zapalić albo zgasnąć :laugh: i czy przednie koło powinno być z przodu. Wtedy to prędzej zbierze się jakieś grono co myśli nad tym.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i podjąłem decyzję iż chce na wale , najlepiej z chłodnicą i prawdopodobnie to będzie suzuki, może honda, yamaha fajna lecz z braku chłodnicy trochę niżej klasyfikuje, będzie mozna tu wysyłac linki byście ocenili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilek.....z twoim wzrostem to kazdy ogarniesz...teraz skup sie na tym co ci sie podoba, na co cie stać i aby było to w dobrym stanie..a potem pochwal sie co fajnego kupiłes

Człowiek wolny idzie do nieba taką drogą jaka mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie ogłoszeń na forum to jedno ale pamietaj, że koniecznie trzeba jechać kupować z kimś kto się zna na moto.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, własnie wynalazłem chłopa nieopodal mojego miasta, ma obecnie 7 motorów (nie pamietam jakie, ale 2 scigacze, chopery i takie tam) to poproszę jego by mi pomógł.

ok 10 00 zł mogę przeznaczyć

- suzuki intruder 800

- suzuki maruder - i tu problem bo bardzo się podoba lecz ten łańcuch, nie jestem dobry na mechanice

- honda shadow ale chyba nie ten pułap cenowy

- yamaha virago 750 - tu minusik za brak chłodnicy

- yamaha drag star 650

coś z tego będę wybierał, mam nadzieję że szybko coś znajdę :) coraz lepsza pogoda się zacyna

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko tak jak mi ktoś powiedział dwa lata temu: kupuj chopie Yamaha Drag Star bydziesz zadowolony

no i byłech zadowolony przejeździłem dwa lata bez żadnego problemu, połowa kilometrów zrobilem po mieście i chłodnica do niczego mi nie była potrzebna, najładniejsze jak dla mnie moto z tych wszystkich które wymieniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie chyba pytanie co do chopperów, jeśli nie chce ładować kasę w moto, chce czerpać przyjemność z niego przede wszystkim no i na mechanice słabo się znam (wymieniłem termostat z kolegą w aucie ale to było łatwe) - to szukać na wale kardana ? dużo czytałem z łańcuchem i te smarowanie, pilnowanie naciągu, ew. wymiana zębatek łańcucha itd ... to trochę mnie przeraża. więc - nie zawracać gitary i szukać na wale ????a z tych co napisałem u gory coś dorzucić można ? czy to wszsytko w czym moge wybierać ?

i co do chłodnicy, zważać na nią ? czy nie brać pod uwagę nawet ?

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...