Skocz do zawartości

Czarnogóra 2013 - tylko Czarnogóra


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na"pałę " już sześć lat.Zawsze się sprawdzało,zwłaszcza,że na jednym dwutygodniowym wyjeździe na Bałkany na kwaterze nie siedzimy dłużej niż trzy[no czasem cztery] dni.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w sumie rybka, ostatnio siedzieliśmy bodajże 14 dni w jednym miejscu,ale za to robiliśmy wycieczki co drugi dzień i to niemałe. Jeden dzień leżenia zadkami do słońca na plaży, drugi na moto itd.. Wolę chyba taki wariant, ale podróżowanie w inne miejsca co 4 dni też ma swoje plusy.

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest najlepsze . Wiatr we włosach i ahoj przygodo :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest najlepsze . Wiatr we włosach i ahoj przygodo :D

Wiatr we włosach mówisz? :D Jeśli się tam jeździ jak wielu tubylców - Chorwatów znaczy się - w spodenkach, to owszem - ale na jajkach ;)

szkoda ze blizej lipca nie jedziecie... ;)

Nie pojechałabym. Ze względu na ceny i upał :) Ostatnio mieliśmy 38 stopni w drugiej połowie czerwca... Masakra...

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnich może być i na jajkach :-) ważne zeby było miło :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczerze mówiąc jechałem tylko przez wycinek Bośnii, tranzytem do Czarnogóry i tylko rzucili okiem na paszport.

Na dowód też wjeżdżali, ale jak mówię to były bramki oznaczone tranzyt, aby dostać się np. do Dubrownika.

W Czarnogórze już żądali paszportu i wbijali pieczątki, myślę, że w Bośnii też zażądają.

Są ludzie na forum, którzy co roku robią Bałkany, niech zweryfikują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 wjeżdżałem do BIH na dowód, zero problemu ale zieloną kartę sprawdzali. Z tego co wiem to już cała europa (nie Ukraina, Białoruś) wpuszcza obywateli UE na dowód. Jak jadę moto to nie zabieram paszportu-za duży, niewygodny i niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak jadę na moto zawsze zabieram paszport,bo bez niego nie wpuszczą np do Albanii,a tam latam od trzech lat.Zresztą co za problem zrobić paszport,może przydać się nie tylko na Bałkany.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Cejrowski kiedyś przekroczył granicę na książeczkę zdrowia, możesz ewentualnie zabrać (zdjęcie, pieczątki ... ) :biggrin:

A tak na poważnie, tak jak Piter pisze, nigdy nie wiesz, gdzie zalecisz i na jakiego pogranicznika trafisz?

Edytowane przez JanuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Cejrowski kiedyś przekroczył granicę na książeczkę zdrowia, możesz ewentualnie zabrać (zdjęcie, pieczątki ... ) :biggrin:

A tak na poważnie, tak jak Piter pisze, nigdy nie wiesz, gdzie zalecisz i na jakiego pogranicznika trafisz?

W zeszłym roku koleżanka z biura paszportowego opowiedziała mi, że właśnie krótko przed moim wyjazdem na Chorwację 5 osobowa rodzina nie została wpuszczona do Chorwacji, bo mieli tylko dowody, a przecież też można tam wjeżdżać na dowód. Na stronach Ministerstwa znalazłam wzmiankę, że można na dowód lub paszport, a na jakiejś stronie turystycznej, że to zależy od "widzimisię" osoby, która żąda dokumentu, bo ma wybór. Dlatego ja się bez paszportu nie ruszam w tamte okolice. Myślę jednak, że nie wróciłabym z Chorwacji, bo mnie nie wpuścili na jednym przejściu. Pojechałabym na inne i tak do skutku :)

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: w zeszłym roku byłem po raz drugi w Mostarze i również tym razem musiałem okazać paszport oraz zieloną kartę więc dla świętego spokoju lepiej zabrać ten paszport. :)

 

 

PS. Dokładnie za trzy tygodnie lecę do Czarnogóry więc po powrocie napiszę co i jak?

 

Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport potrzebny czy nie zawsze zwiększa możliwości a miejsca zajmuje niewiele. Nigdy nie wiadomo jaki spontan człowieka najdzie :-) a dwa po co sie stresowac wpuszcza czy nie ? Lepiej paszport w kieszeń i banan na buzie :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport potrzebny czy nie zawsze zwiększa możliwości a miejsca zajmuje niewiele. Nigdy nie wiadomo jaki spontan człowieka najdzie :-) a dwa po co sie stresowac wpuszcza czy nie ? Lepiej paszport w kieszeń i banan na buzie :D

 

dokładnie, zawsze może się przydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...