Skocz do zawartości

Aprilia Rs 50 problem ze sprzęgłem.


Mateusz Bursztyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze sprzęgłem w Aprilia Rs 50. Linka jest naciągnięta na max, a ona i tak chce jechać. Po naduszeniu sprzęgła prawie w ogóle nie ma reakcji. Motorek powinien stanąć a on szarpie i nadal chce jechać. Ma ktoś może jakiś pomysł ? Sprzęgła jeszcze nigdy nie robiłem i nie wiem co tu się mogło stać. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj speców którzy ją dorabiali czy wzięli poprawkę na wyciągnięcie linki. Ja dwa razy dorabiałem to raz Panowie zrobili identyczną jak wyciągnięta po 33kkm a drugi sam musiałem zaznaczyć, że linka ma być krótsza o 10mm żeby zniwelować to i poprzednie wyciągnięcie.

Jak masz możliwość to spróbuj wysprzęglić linkę ale nie przez klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje od serwisu, że muszę zminić olej w silniku na motul do motorów 2T z mokrym sprzęgłem. Po wymianie oleju, który będę wymieniał w sobotę zobaczę czy coś się poprawiło i napiszę. Powiedzieli mi że mam nie taki olej w silniku i sprzęgło mogło się skleić i nie będzie dobrze odbijać ani się za ciskać. Zobaczę czy wymiana oleju coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie też do tego że jest zima i temperatura ujemna, a chyba każdy wie jak zachowuje się olej w ujemnej temp, z uwagi że w RS 50 jest mokre sprzęgło to mróz może tez powodować taką dolegliwość . Pytanie jaki olej tam zalałeś? Prawdopodobnie masz silnik AM6 , taki sam jak u mnie. Generalnie Ja leje repsola 2t 10w40 i nie mam żadnych problemów w zime ani w lato, są też teorie że w chłodniejsze dni powinno jeździć się na oleju rzadszym a w ciepłe dni na oleju gęstszym. Ja proponuje dla Ciebie repsola 2t 10w40 albo motul 2t trans oil 10w40, (10w40) to jest dosyć gęsty olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zużyte tarcze sprzęgła lub uszkodzony "wysprzęglik" lub jak kto woli "wysprzęgnik" (nie da się go tam poskładać). Sprzęgło jak jesteś ogarnięty to sam rozbierzesz, ja też nie umiałem, ale jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, linka wyciągnięta maksymalnie. Zależy kiedy ją podciągnął. Ja to zrozumiałem tak, że zaczął sam jechać, podciągnął linkę do maksymalnego wyciągu i dalej jedzie samo, wtedy linka nie ma nic do rzeczy, ale dzięki za radę, appreciate that.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...