Skocz do zawartości

Yamaha Virago 1,1 wymiana zacisków i pompy hamulcowej


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Virago i chcę poprawić w nim hamulce. Mam możliwość wykorzystania zacisków wraz z pompą hamulcową z yamahy r6 z 2001 roku . Zaciski mieszczą się, tylko mają o 3 mm szerszy rozstaw śrub montarzowych. Po dopasowaniu tego powinno wszystko grać . Jak uzyskać te 3 mm ? Trochę za mało na adapter jakiś a nie chciał bym nic piłować w zaciskach lub lagach . Choć to tylko 1,5 mm na otwór . Macie jakieś pomysły?? Jeżeli trzeba by już robić adaptery jaki materiał polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłowanie czegokolwiek w zaciskach nie jest zbyt rozsądne.

Ja bym użył nierdzewki ale może koledzy co wycinają takie gadżety mają jakiś dobry stop alu.

Napisz do kolegi Czarek-fighter bo on ma doświadczenie w tej kwestii i chyba spore możliwości.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię a może macie pomysł jaką pompę lub raczej z czego bym mógł podpasować???Chyba że znajomy mi spyli samą pompę w co wątpie . Całą r6 proponował mi za 300 euro ale gażniki padnięte i to torówka była . Zresztą po co mi cała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja pompy i zacisku, nowa tarcza, dobry przewód w oplocie i hamulec będzie całkiem dobry. Na tym wąskim kółko lepiej nie mieć za dobrego hebla bo zęby zgbuisz na asfalcie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, sprobuj dopasowac cos z motocykla ktory ma czterotloczkowy zacisk i tarcze o podobnej srednicy, jesli twoja tarcza moze pracowac z innymi klockami niz organiczne to zamontuj inne, ogolnie rozejrzalbym się za przewodami w oplocie i pompą hamulca jakaś lepsza, , zacisk też moze być i klocki, plyn jak chcesz lepszy to polecam motul rbf660.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1985 rama700 silnik 92 ale 1100 wymieniony razem z instalacją . Zaciski pojedyńcze w obu mam . Bo 1100 kupiłem bez papierów całość tylko na silnik. Aha tarcze mam jeden komplet pełnych i jeden wiercone mogę zamienić . Dlaczego pytasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ci pomoge, sam teraz robie przekladke z 260mm na 320mm, jakie masz zaciski na lagach plywajace czy stale, Te tarcze wiercone to plywajace czy stale? Poszukaj do jakich innych motocykli pasują tarcze ktore chcesz zamontowac, nastepnie poszukaj ktory z tych motocykli ma dobre zaciski np. Czterotloczkowe.

Potem tylko pozostaje dorobic adapter, to jak bedziesz juz cos wiedzial to poradze cos z adapterem, chyba ze chcesz wieksze tarcze ale to znowu zabawa w rozstaw srub, pod koniec tygodnia bede mial gotowe to pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś węże na oploty efekt taki ze hample lepiej reagują o co najmniej 40 procent i lepiej się hamuje . Mając gumowe przewody klamkę mogłem docisnąć do prawie do manetki na oplocie nie mam szans. Jeszcze czekam na nowe zaciski z r6 ale to za dopiero miesiąc :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, pisalim że przewody pomogą. :biggrin:

 

I tak na przyszłość zapamiętaj aby tematy o tym motocyklu opisywać wedle modelu jakim był pierwotnie a nie jaki silnik jest włożony, chyba że problem dotyczy silnika. Tak będzie Nam łatwiej bo 700 a 1100 mogą się różnić i niepotrzebnie mętlik robimy a potem odkręcanie bo się okazalo że to szczep i z "1.1" ma tylko silnik a problem dotyczy układu hamulcowego 700-tki.

 

A w ogóle poka jakie foto tego gruza. Ciekaw jestem jak to wygląda.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...