Skocz do zawartości

Honda CBR 600RR 2007r. czy Hornet 2007r.


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do kupna Hondy CBR 600RR, jako że wcześniej posiadałem CBR 600F2, oraz CBR 600 F SPORT i byłem z nich bardzo zadowolony. Tyle, że cena takich CBR-ek RR jest dość wysoka - powyżej 17tys.zł. W sumie kwotę ową już prawie posiadam, ale czy to nie jest za dużo jak na 6 letnie sprzęty, z których większość w ogłoszeniach wygląda niestety mocno "wymęczonych życiem"?

Moją uwagę zwróciła zatem Honda Hornet z tego samego roku. Jest 3-4 tys.zł. tańsza od CBR-ki, a większość z nich jest na pierwszy rzut oka w lepszym stanie technicznym. Wiadomo Hornet to nie CBR - nie te zawieszenie, nie te prowadzenie, nie te hamulce. Ponadto będę musiał przyzwyczaić się do wyprostowanej pozycji i braku ochrony przed wiatrem (czytaj pożegnać się z szybką turystyką).

Lubię czasem mocno odwinąć, doceniam moc silnika, hamulce, lekkość konstrukcji czyli osiągi sportowych maszyn. Jednak w dobie fotoradarów ustawionych co 200m, nie najlepszych dróg, zasadzek policji z "suszarką" czy kupno CBR-to dobry pomysł?

Zatem co mam wybrać? Jeśli macie namiary na jakąś zadbaną i szanowaną CBR-ke z roku 2007 lub młodszą (tylko nie z Anglii ) w rozsądnych pieniądzach to proszę o link do aukcji czy cokolwiek.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie tych motocykli można spokojnie wlożyć na półkę z dylematami typu- Więcej to: 1200 m czy 15 litrów?

 

Zależy czego oczekujesz od motocykla. Sam wymieniłeś argumenty przemawiające za jedym i drugim motocyklem. Jeżeli interesuje Cię ostrzejsza jazda z zacięciem sportowym, to po zakupie Horneta będziesz zawiedziony, chociaż jest to zwinny i łatwieszy w prowadzeniu motocykl. Z drugiej strony- po dorwaniu dobrej sztuki możesz pobawić się w modyfikacje, które pozwolą Ci na sprawniejsze poruszanie się podczas "szybszych" wypadów. Do pozycji łatwo przyzwyczaisz, bo jest wygodniejsza. (gorzej by było, gdybyś szedł w drugą stronę) Komfort w trasie poprawiła by szyba, choć wiadomo- areodynamika i tak dawałby się we znaki powyżej prędkości X.

 

Osobiście- poszukałbym Cebry w dobrym stanie (pośpiech wskazany przy łapaniu pchieł ;)), ewentualnie dozbierał siana, bo po co raczyć się półśrodkami, skoro, mam takie wrażenie, w głębi duszy wierci Ci dziurę w brzuchu "plastik". :)

Edytowane przez VinAlucard

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ci żebyś dobrze przemyslał sprawę. Jeśli "wypstykasz" się z całej kasy na CBR to nie będziesz miał rezerwy na serwis który bedzie więcej niż pewny. Olej filtry po zakupie to oczywista oczywistość i to nie jest duży koszt, gorzej jak będziesz musiał wyskoczyć z tysiaka za kpl opon i drugiego na napęd.

Wydaje mi się że Hornet do dobra opcja.

Powodzenia w poszukiwaniach.

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku lepiej będzie kupić coś z owiewkami skoro lubisz odkręcić. Hondy dobrze trzymają cenę. Po zakupie wiadomo : olej, filtry, komplet świec, klocki na te rzeczy najczęściej wydaję się kase na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Syrek motocykle z Anglii jakie widziałem (nie chodzi tu tylko o Hondę CBR) w większości, mimo wieku poniżej 10 lat nie wyglądały wizualnie najlepiej (zmatowiały lakier, zardzewiały łańcuch, złuszczający się lakier z silnika, poobijane plastiki) a także często były w kiepskim stanie technicznym (cieknące lagi, nierówno pracujący silnik, hałasujące napinacze itd). :mad:

Tuzmen - owszem CBR-ki są bardzo trwałe ale większość z nich jest niestety po różnego typu przygodach, które później wpływają na estetykę i funkcjonowanie pojazdu.

Podjąłem decyzję wybieram CBR 600 RR. Teraz tylko kwestia zakupienia zadbanego egzemplarza zostaje :dry:

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...